pusinka50

Máte někdo zkušenosti s nějakou mastí či gelem apod., které urychlí zahojení zánětu?

Udělal se mi před 3 týdny kolem kotníku na noze otok a bolí to, bolí to kolem dokola kolem obou kotníků až do nártu. Bolí to v klidu méně, když ale trochu víc chodím, začne noha bolet už opravdu hodně. Doktorka před týdnem řekla, že to je zánět, nejasného původu, že to může být infekční nebo ze stresu apod. a doporučila mi gel, teď ho zrovna nemám u sebe, tak nevím název. Mažu si už týden nohu 2× denně a zabalím „preissnitzový zábal“, bez igelitu, jak pravila lékařka. Ikdyž jí mám staženou pružným obinadlem, bolí a bolí a ani trochu to nepolevuje a nepřestává.
Tak bych se vás chtěla zeptat, jestli jste nějaký podobný zánět někdy měli a čím jste to léčili (a vyléčili)??

Nejlepší odpověď
anonym

Pusinko50, oteklé kotníky mohou být způsobené i špatnou funkcí lymfatických uzlin a drah. Na zánět nohou jsem kdysi dostala Profenid gel. Že by mi nějak výrazně pomohl, to se říct nedá. Na bolest jsem brala Ibalgin a potom to jednoho dne ustoupilo.

Profenid tbl 30× 100mg
PROFENID se používá při léčbě zánětlivých i degenerativních (z opotřebení kloubních chrupavek) revmatických onemocnění, u bolestivých stavů páteře a zad.
www.docsimon.cz/zbo­zi/profenid-tbl-30x-100mg

Na bolesti rukou mi radila masérka nahřát v troubě na pekáči 4 kg kuchyňské soli, přesypat sůl do plastového umývadla, ruce do ní zabořit a nevyndávat je, pokud bude sůl teplá. Tvrdila, že ona si takhle ošetřuje právě kotníky.
Nevyzkoušela jsem to, protože se nakonec ukázalo, že mne ruce bolí od deformací na krční páteři. Dost dobře si nedokážu představit, jak bych do umývadla nasoukala právě ji.

No a na artritidu mi na koleno pomáhá česnekovo-octovo-medové mazání a večerní „pitíčko“.