Máte někdo zkušenosti s lněným nebo jitrocelovým semínkem na problém se zácpou?

Máte zkušenost, jak se užívá, kde se kupuje, opravdu funguje, na co všechno pomáhá?

Odpovědi
anonym

psyllium jsem vyzkoušel jen tak. na zácpu by to mohlo zafungovat

Kepler

Zkušenosti nemám, ale velmi se to doporučuje. Já jsem měl zácpu zrovna v posledních dnech, trpěl jsem jako pes a nemohl se ani hnout z bytu. Ještě mi následky doznívají. Řešil jsem to tím, co bylo doma: lžíce slunečnicového oleje, studené mléko, později ještě kefír, activia, džusy s vlákninou, hodně pití. Jinak psyllium je vláknina z léčivého jitrocele, rovněž požívána jako šetrné laxativum.

Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Jitrocel_vej%C4%8­Dit%C3%BD

zzzzz

Jitrocel funguje, musí se k němu pít hodně neperlivé vody, bez vody zácpu způsobuje.