Zdeňulka

Máte někdo zkušenosti s kultivátorem,máme zahradu ,mírný svah-asi 800m,na ní 10 jabloní,ke­ře,,hromádky od krtkůatd.?

Odpovědi
Drap

Nerozumím otázce, co stím chcete dělat ? Rozhrnout hromádky od krtků ? Na to stačí hrábky.

mosoj

Kultivátor nebo vertikulátor ? Je v tom velký rozdíl.
Já osobně každý rok na jaře vertikuluju trávník na celé zahradě. Musím říct že to zbaví nejen suché trávy ale i mechu !!
To by se snad ani ručně udělat nedalo !!
Vertikulátor mám elektrický s ocelovými noži.
Ten s drátkama je málo účinný.
Když pustím ten s noži tak to je jako bych pustil 100 krtků najednou.
Když jsem to dělal po koupi poprvé tak jsem odvezl dva přívěsy za os. auto suché trávy a mechu !! trávník na zahradě je tak 500 – 600 m2.Je to pomocník k nezaplacení, kdepak hrabičky.

RQLM

ano, mám zkušenosti s kultivátorem, také máme zahradu, mírný svah, asi 700 m, spoustu stromu, kere a krtka … ale co s tím? :)

venkovan

Kultivátor vám rozmělňuje půdu na sázení a další zahradní práce se zemí. Takže pokud chcete kultivátorem přejezdit celou zahradu, tak jedině si sežente takový který je k nosiči nářadí přidán jako samostatný stroj, tedy ne ty kde jsou rotační nože na pojezdové ose.
Zahradu přejezdit budete muset několikrát aby se trávním hezky rozmělnil. Nesmíte hluboko abyste nepoškodil kořeny stromů a krtek vám stejně uteče.
Vertikulátor tu jiní popsali.

anonym

Kultivátory jsou výborné. Myslím, že ve vašem případě by mohl pomoct. Pokud nevíte, jaký kultivátor vybrat, tak zkusite mrknout třeba sem: https://www.na­radinazahradu­.cz/kultivato­ry/ tam jsem ten svůj kupoval já a jsem s ním moc spokojen. :)