Avatar uživatele
Kepler

Máte někdo zkušenosti s horkovzdušnou fritézou?

Dají se v ní kromě hranolků osmažit třeba cokoliv v trojobalu?

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? GM, iceT, aliendrone před 1774 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
aliendrone

To bude zase nějaká reklamní BLBOST. Fritování je tepelná úprava potravin, kdy na rozdíl od smažení je potravina V OLEJI ponořena CELÁ.

Pokud tam olej není, nejde o fritování, nejspíš o bude nějaká hodně předražená a méně kvalitní remoska, kde hlavní lákadlo je, že se nepoužívá „fujky drahý omastek“, nýbrž „zdravější zdarma vzduch“. Zkrátka hovadina. :)

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
GM

Zkušenost nemám, ale myslím si, že se v ní dají připravit pouze pokrmy obalené a předsmažené. Taky by mě zajímal ten princip zajímal.

Upravil/a: GM

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Kepler

alien: takže zkušenost nemáš. Olej se tak používá, ale jenom tak asi štamprlu…

před 1774 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
aliendrone

Nemám, ale pokud to není ponořené v oleji, NEJDE o fritování, jak jsem již předeslal. Hele, myslím si, že to bude podobné jako mražené „hranolky do trouby“ na plech bez omastku, s tím zkušenost MÁM. Také to jde, ale s těmi skutečně fritovanými se nedají srovnat ani náhodou, spíš je to HNUS! ;) :)

před 1773 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

Jistě, říkají tomu „zdravé fritování“ i když o fritování nejde. To je jen markentingový nesmysl, ale zřejmě zabírá. Docela to jako novinka frčí. Hranolky do trouby mi docela šly, nic proti nim nemám.

před 1773 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
aliendrone

Tak to mně ani zaboha ne. Vždy jsem vyrobil buď takový polosmažený/po­lovařený bezkřupavý humus NEBO (když jsem trochu přitvrdil muziku) to mělo na hranách/rozích doslova uhlíky.

V porovnání s těmi z friťáku úplné „nebe a dudy“ – NIKDY VÍCE! ;) :)

před 1772 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
jáára

Jsem si o tom čet po tvém příspěvku a nevím. Jako maštěnej horký vzduch? Fakt netuším.

před 1774 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek