kubik!

Máte někdo zkušenosti s GSM repeatorem (opakovačem)?

Máte někdo zkušenosti s tímto zařízením? Moji prarodiče bydlí v jedné takové díře po granátu, kde není signál, doteď to řešili anténou připojenou k mobilnímu telefonu, ale dnes už telefony tuto možnost nepodporují a i anténa i telefon vypovídají službu. Hledám nějakou alternativu, kterou by se dal vyřešit nedostatečný (žádný) signál v budově.

Odpovědi
gecco

Bohužel, nemám – poněkud tomu ´zabránilo´ právo…
😉
Počti si – http://www.ctu­.cz/cs/downlo­ad/ochrana_spo­trebitele/ochra­na_spotrebite­le_gsm-opakovace.pdf – pokuta až 100.000,– Kč.
Není možné nějaké jednodušší řešení?
Doplňuji:
Např.: http://klasicke-telefony.heure­ka.cz/jablotron-gdp-02/

arygnoc

závidím vašim prarodičom, dnes je miesto bez elektronického otravovania skoro ako požehnanie.

;-Q

ps:
pevná linka sa tam natiahnuť dá, nie?

Clouseau

Naprosto legální řešení Vašeho problému je směrová anténa (kterou patrně máte) namontovaná a nasměrovaná na střeše domu a u ní co nejblíže ve vodotěsné krabici GSM brána. Ze střechy dolů do obýváku dvoudrátové propojení s klasickým stolním telefonem a napájení 12V pro GSM bránu nahoře…