Avatar uživatele
Judynaa

Máte někdo zkušenosti s dostihovým sedlem ? :)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4111 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Odpoveď byla označena jako užitečná

Zkušenosti by byly, ale chuť šplhat na dostiháky a přiměřená muší váha už chybí. Mám tedy na mysli rovinové dostihy a koně . Poměrně často jsem používala steeplové sedlo, sedlo na rovinové dostihy jsem nikdy nezkoušela.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?anonym Nahlásit

Otázka nemá žádné další odpovědi.



Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Judynaa

A dalo by se sním jezdit na na klasické vyjížďky … Bylo by to pro koně pohodlnější že by nenesl takovou zátěž ? :)

před 4111 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Ne. Pro nikoho není dostihové sedlo pohodlnější, ani pro koně ani pro jezdce. U dostihového (stále myslím sedlo do rovinných dostihů) sedla jde hlavně o co nejnižší hmotnost ustrojení koně, v podstatě se ani
o sedlo, tak jej známe, nejedná. Pro koně není zátěž sedlo (pokud se nejedná o nějaké historické 20kg sedlo), ale neobratný jezdec se špatnou rovnováhou a sedlo, které nevyhovuje konstrukčně- tlačí ap. Naopak na vyjížďce oceníš ty sama i koník bezpečnost a pohodlí klasického sedla. Nevím zda tě zajímá westernové nebo anglické ježdění, ale já bych v dostihovém sedle nevyjela ani před stáj. Všimni si, že ani žokejové nedávají nohy do třmenů dokud jsou v padocku. Nevím, jak bys zvládala v terénu jízdu v takovém sedle, kde prakticky nemůžeš použít klasické pomůcky. Občas jsme jezdili rovinové koně
na vyjížďkách do terénu, ale ne v dostihovém sedle. Kůň má hmotnost cca 500kg, jezdec cca 60kg a váha sedla při běžné vyjížďce nehraje až takovou roli. Určitý kompromis jsou bezkosterní sedla, pokud budeš mít zájem, dám ti kontakt na jediného zástupce pro prodej v Čechách. Tato sedla jsou lehká, pohodlná a pro jezdce i koně se optimálně přizpůsobí.

před 4111 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek