michalds

Máte někdo zkušenosti s datovou schránkou?

Uvažuji o jejím zřízení, prý je to nevratný proces. Toho se trochu děsím.

Nejlepší odpověď
dudu

Schránku coby fyzická osoba používám už několik let. Její využití je bezplatné a maximálně diskrétní. Komunikuji přes ni s finanční správou, městským úřadem, pojišťovnami i např. s ministerstvem vnitra, které mně avizovalo konec platnosti OP. Nepříjemná je nutnost měnit čtvrtletně heslo.

cochee

Uživatele dudu jsem opalcoval, až na jednu polemiku: rovněž mám datovou schránku několik let a heslo mám od začátku jen jedno a nic mě nenutilo je změnit. Ono je to trošinku jinak: je nutnost se alespoň jednou za čtvrt roku do schránky přihlásit, jinak se schránka zablokuje. Odblokování na CzechPointu je spojeno se změnou hesla (správněji: vytvořením hesla nového) a nejedná-li se o první případ, pak i s pokutou.