Lenjička

Máte někdo zkušenosti s darováním vajíčka/sperma?

Darovali jste? Jaká byla vaše pro a proti? Byl pro vás ten proces příjemný? Prožili jste nějaké vedlejší efekty?
Uvažuji o darování vajíčka. Hlavní důvod je pomoci párům, které nemohou otěhotnět. Myslíte, že je to špatný důvod?
Doplňuji:
Ten odběr je při celkové anestezii a platí se za to od 17.000 Kč výš… Práve proto by mne zajímalo, jak moc je to nepohodlné a nebezpečné, když si to cení na tolik…

Nejlepší odpověď
Terryle

Zkušenost nemám, ale četla jsem, že to není nic moc příjemného, je to vlastně malá operace a dělá se to tuším při lokální anestézii. Ale dostaneš za to nějaký peníze, čím ti jakoby vynahradí to nepohodlí…
A myslím, že Tvůj důvod je dobrej – jakej lepší bys chtěla mít? Myslím, že hodně lidí sperma/vajíčko daruje hlavně jako druh přivýdělku. Ne, že by na tom bylo něco špatnýho. Proti tomu je Tvůj důvod naprosto „dobročinnej“ :o)
Doplňuji:
Tak riziko tam asi je vždycky – už jen anestézie je vždycky do určitý míry riskantní. A omezuje Tě docela dost – musíš na předoperační vyšetření, nesmíš nějakou odbu jíst atd. A asi i samotnej odběr má svoje rizika – kdyby se Ti tam dostala třeba nějaká infekce, může to skončit i neplodností… takže ta suma asi není neopodstatněná. Ale jestli tam je nějaký akutní nebezpečí… to snad asi ne. To by se to, předpokládám, nemohlo dělat takhle jako druh brigády…

Informace najdete na www.odbervajicek.cz