Gus_Fring

Máte někdo zkušenosti s Arduinem? Jaké?

Nejlepší odpověď
Edison

Já si na arduinu postavil expoziční hodiny. Kolega má na arduinu simulátor tramvaje. Jiný kolega na arduinu udělal temperovanou líheň. Dost radioamatérů na arduinu staví zobrazovací část radiostanic. Jiní na tom dělaj telegrafní klíče. Možností je spousta. Jen to chce pořídit a začít… A klidně s tím nejlacinějším, cokoli ostatního se dá dokoupit klidně z čajny. Pro hotové aplikace pak už kupuju jen švába… celej kit netřeba – je to zbytečně velký. V aplikaci si to uspořádám přesně podle potřeb.

Další odpovědi
anonym

Asi 3 roky zpět jsem Arduino Uno používal pro komponenty chytré domácnosti. S jeho pomocí bylo možné velmi jednoduše udělat takovou chytrou komponentou (dálkově ovladatelnou a monitorovatelnou) i staré zařízení jehož konstruktéři v době vzniku ani nemohli vědět co nějaká chytrá domácnost vlastně je. Takhle vezmeš svépomocí arduino hodíš ho dovnitř (případně mu i s jeho komponentami vytiskneš na 3d tiskárně speciální šasi, což je samozřejmě vhodné pokud to má fungovat spolehlivě dlouhodobě a nechceš riskovat požár) připojíš na jeho piny pár senzorů a relatek a najednou můžeš na dálku monitorovat stav třeba i velmi starého kotle, přímotopu, digestoře či sporáku.

Později jsem ale přestal Arduino pro tento účel využívat a přešel jsem na NodeMCU, které má několik zásadních předností, přímo v sobě integruje komunikační modul má podporu wifi (nepotřebuješ tedy jako u arduina dokupovat speciální shield), a místo nizkourovnoveho C jazyka který skutečně není komfortní, umí interpretovat vysokoúrovňový LUA script nebo Python (díky tomu se programy píší výrazně snadněji a kód je přehlednější). Také je výrazně menší (asi jako Arduino Nano a také o dost levnější, hlavně když uvážíte nutnost u Arduina dokupovat ten WiFi shield)

dubraro

Bezva hračka, škoda že to neexistovalo dřív, kdy jsem měl více času i chuti něco dělat. Například jsem s tím měřil charakteristiky fotoodporů pro jejich osazování (náhradu starých) do fotoaparátů.

Honzyn14

Já osobně si s Arduinem v naší chytré domácnosti hraji již delší dobu, ale nevěřím sám sobě natolik, abych si programoval i oblast zabezpečení, takže to spíše konzultuji s profíky z firmy https://www.rex.eu/ , která se na zabezpečení třeba v oblasti IoT specializuje 🙂