Ajous

Máte někdo tu zkušenost, že jste byli OBZP a platili si ZP a OSSZ?

Nejlepší odpověď
ivzez

OBZP hradí pouze zdravotní pojištění, sociální pojištění není
pro OBZP povinné. Dobrovolně si lze hradit jen důchodové pojištění.

Další odpovědi
mosoj

Pokud se tímto titulem honosíš jsi povinný platit měsíčně1647 Kč za ZP.
Sociální pojištění povinné není, ale nezapočítávájí se ti dny do odpracovaných let pro důchod. Poznáš až bude pozdě. Pokud by jsi chtěl, aby se ti započítávaly musel by jsi platit měsíčně dalších 2099 Kč.