Avatar uživatele
briketka10

Máte někdo zkušenost s ruční sekačkou? Popis níže.

Potřebovala bych si koupit ruční sekačku.
Nevím jakou, jestli vřetenovou, nebo akumulátorovou s tyčí a kolečky.
Máte někdo s nějakou zkušenost?
Děkuji

Upravil/a: annas

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? aliendrone před 1422 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Hlada

Ruční vřetenovou nemůžu doporučit.
Práce s ní je namáhavá, aby sekala, musí se točit poměrně vysokou rychlostí, cokoli silnějšího ji zastaví. Broušení je obtížné. Párkrát jsem to udělal na soustruhu a pak jsem ji prodal.
S bateriovou zkušenost nemám. Z praxe ale vidím, že pro kloudnou práci to chce aspoň 1,5 kW a to žádná baterka nedodá.

Upravil/a: Hlada

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
aliendrone

ROZHODNĚ MOTOROVKU! Máš nějaký důvod proč nechtít třeba toto: https://www.al­za.cz/hobby/fi­eldmann-fzs-2002-e-d510223.htm ? Jo, vím že tahat kabel je sice opruz, ale slušný záběr i výkon za tu cenu, tohle žádná akovka nedá ani omylem. :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Hufnágl

Záleží jak je velká plocha k sečení. Vřetenová je vhodná tak pro chlapy a akumulátorovou bych nedoporučoval. Nevýhodou je krátká doba sečení a pokud je možnost, koupil bych motorovou s pohonem.

Když čtu co chceš a nechceš, tak si pořiď ovečku… a soused praskne závistí.

Upravil/a: Hufnágl

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mc Merkurion

… doporučuju to, co aliendrone, všechny negativa, co jsi vyjmenivala, jsou mimo mísu, jakmile si ji vezmeš jednou do ruky, a pamatuj, bordel lítá od tebe (viz soused), ne na tebe, takže se neboj, neublížíš si s tím … struna se u ní nemusí pokaždý nahodit, jestliže je na elektriku, má to spínač, a jestli myslíš tu spodní sekací, tak ta se vyměňuje celá (je to takovej zásobníček, a věř mi, vydrží dlouho) a při sekání se automaticky povytahuje, stačí klepnou spodkem strunovky o zem … jo, a je to docela lehký na ruce …

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Dochy

McMerkurion: Zatim jsem nevidel, ze by se kupoval komplet „zasobnicek“. Kupije se civka se strunou a previji se rucne. Alespon u tech „hobby“ kousku.

A pokud „staci klepnout o zem“ tak to neni automat, ale poloautomat. Automat jsem zatim nevidel, ale kdyz je poloautomat, tak predpokladam, ze existuje i ten automat.

před 1421 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Mc Merkurion

… nepíšu „automat“, ale automaticky … nevím jak ty, ale já mám ruční strunovku dvě, dojedný přemotávám, do druhý kupuju onen zásobníček, vypadá například takto: https://www.naradi-skil.cz/skil-civka-pro-strunovou-sekacku-2610z01354.html … žes něco neviděl, neznamená to, že to není …

před 1421 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

mno.,.. ale v jedny vete napises ze to dela automaticky a hned v dalsi to vylucujes tim, ze musi neco udelat…

před 1421 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Mc Merkurion

… no jo, jak to mám napsat, když nemůžu použít ruce, chtěl jsem jen vyvrátit, že musí něco dělat „růčo“, že stačí jen poklep, že to jde jednoduše …

před 1421 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
briketka10

Alien..
strunovku bych neuměla obsluhovat..musí se u ní
pokaždý nahodit ta struna – ještě bych si ublížila a
to by sis na triko nevzal ženéé :))
Navíc odlítávaj kamínky všechno okolo ní do nohou
to dost bolí. Znám to od souseda, když dělá keře a
zajede křovinořezem, když se opaluju to je Ti bolest,
že vyjeknu div mu nevypadnou uměláky 😁
Ten je teda na jiným principu.. ale strunovku bane..

před 1422 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
aliendrone

briketka10>>> No s tou bolestí, kterou znáš od souseda… může být. Jestli soused svým křovinořezem ti působí taková muka, když s ním zajede do křoví, zkus říci NE nebo alespoň vyjednávat. BTW – není to nějaký Keplerův příbuzný či dokonce KEPLER SÁM? Upřímně s tebou soucítím. ;) :D :D

To bych pak chápal tu strašnou bolest, která nutí tvé umělé implantáty dezertovat. To víš, i silikon má své hranice, i když si mnozí myslí, že vydrží všechno. ;) :D :D

Ale vážně – obsluha strunovky nic není. Je mi jasné odkud vítr fouká -vrčí to dost hlasitě a navíc vypadá NEBEZPEČNĚ, ale věř mi, mnohem větší strachy bys měla mít třeba z mixéru, zejména z tyčáku. A pokud jsi na úrovni manuální zručnosti alespoň „zmáknu vyměnit šlehací metly v mixéru za míchací“, tak jsi dostatečně kvalifikovaná k tomu, abys zmákla i případnou výměnu struny v sekačce.

Ale to všechno jen v případě, že věci jsou takové, jak si je domýšlím. Totiž – obout si při sekání boty a obléci kalhoty kvůli případnému odlétávajícímu bordelu, no… v tom nějak NEVIDÍM problém. Podle mě. Pokud ale je primárním účelem činnosti předvádět sousedovi(ům) své „přednosti“ i „zadnosti“ ve stavu co nejméně zahaleném, tak to je jiná. Tam by boty i kalhoty byly na překážku, to chápu. ;) :)

Ale ruku na srdce – už jsi velká holka, stačí trochu chtít, být vstřícná a sekačku vůbec nepotřebuješ! A soused(é) tu trávu třebas okoušou, když jim projevíš „trošku vděku“, to nevíš? . ;) :D :D

před 1422 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
briketka10

Hufnágl
na malou zahrádku se mi motorovka nevyplatí.
Navíc nejsem tak bohatá.

před 1422 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
briketka10

Hlada
našla jsem na 1,5 Li-lon Ah
Nůžky na trávu a keře Riwall RASH 1236 LH

před 1422 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Hufnágl

Tak ty nůžky už vůbec nekupuj. Jakmile břity ztratí ostří, můžeš je vyhodit, nebo koupit nové, které jsou v cenové hladině jako celý komplet. Doporučoval bych srp.

před 1422 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Hufnágl

Sranda musí být, ale víš přesně co chceš koupit? Píšeš o vřetenové sekačce, která má záběr, řekněme 40 cm, a píšeš o akunůžkách, které mají záběr nějakých 8 cm. Tyto nůžky by byly vhodné tak na obsíkání obrubníků, ale ne na sečeni větší plochy a to už nemluvím o kvalitě provedení nůžek. Hnací kolečko a vodič nůžek je z nějakého plastu, který se po nějaké době ošoupe. Když už chceš něco, co by mělo širší záběr, pořiď si aku vyžínač!

před 1422 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
briketka10

Hufnágl
sršíš vtipem, ale srpem bych si usekla i hlavu 😁
neboť jsem ho zkoušela a zabodla do země..násada
odešla k sousedovi na zahradu dodnes se nevrátila :)

před 1422 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Hlada

Mám na mysli výkon, ne kapacitu.
Pro srovnání: 1,5 Ah je méně, než má telefon.

před 1422 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
briketka10

Hlada
posílám parametry mrkneš se mi prosím? Moc Ti děkuju..
Technické parametry:

  • Akumulátor: 3,6V / 1,5 Li-Ion Ah
  • Doba nabíjení: cca 180 min
  • Výdrž na jedno nabití: až 40 min
  • Šíře střihu: 0,8 cm
  • Otáčky: 1100 ot/min
  • Šířka lišty na trávu: 80 mm
  • Délka lišty: 120 mm
  • Bezpečnostní spínač: Ano
  • Bezpečnostní klíč: Ano
  • Typ motoru: aku 3,6 V
  • Hmotnost: 0.60 kg

před 1422 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Hlada

Tohle není sekačka. Vždyť to má výkon jen 1,5W, tedy asi 100× nižší a šířku 8cm. To budou spíš nějaké nůžky na úrovni holicího strojku. S tím se tráník sekat nedá.

před 1422 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Hlada

Tak jsem to našel. To je k ničemu. S velkou tolerancí tak možná k zastřihování něčeho na skalce.
Když nechceš motorovou, tak si kup elektrickou. Malé 32 cm se dají koupit do 1200.

před 1422 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
briketka10

Elektrickou mám, ale ten kabel mě přímo …

před 1422 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Bydlení a zahrada