briketka10

Máte někdo zkušenost s ruční sekačkou? Popis níže.

Potřebovala bych si koupit ruční sekačku.
Nevím jakou, jestli vřetenovou, nebo akumulátorovou s tyčí a kolečky.
Máte někdo s nějakou zkušenost?
Děkuji

Odpovědi
Hlada

Ruční vřetenovou nemůžu doporučit.
Práce s ní je namáhavá, aby sekala, musí se točit poměrně vysokou rychlostí, cokoli silnějšího ji zastaví. Broušení je obtížné. Párkrát jsem to udělal na soustruhu a pak jsem ji prodal.
S bateriovou zkušenost nemám. Z praxe ale vidím, že pro kloudnou práci to chce aspoň 1,5 kW a to žádná baterka nedodá.

aliendrone

ROZHODNĚ MOTOROVKU! Máš nějaký důvod proč nechtít třeba toto: https://www.al­za.cz/hobby/fi­eldmann-fzs-2002-e-d510223.htm ? Jo, vím že tahat kabel je sice opruz, ale slušný záběr i výkon za tu cenu, tohle žádná akovka nedá ani omylem. :)

Hufnágl

Záleží jak je velká plocha k sečení. Vřetenová je vhodná tak pro chlapy a akumulátorovou bych nedoporučoval. Nevýhodou je krátká doba sečení a pokud je možnost, koupil bych motorovou s pohonem.

Když čtu co chceš a nechceš, tak si pořiď ovečku… a soused praskne závistí.

Mc Merkurion

… doporučuju to, co aliendrone, všechny negativa, co jsi vyjmenivala, jsou mimo mísu, jakmile si ji vezmeš jednou do ruky, a pamatuj, bordel lítá od tebe (viz soused), ne na tebe, takže se neboj, neublížíš si s tím … struna se u ní nemusí pokaždý nahodit, jestliže je na elektriku, má to spínač, a jestli myslíš tu spodní sekací, tak ta se vyměňuje celá (je to takovej zásobníček, a věř mi, vydrží dlouho) a při sekání se automaticky povytahuje, stačí klepnou spodkem strunovky o zem … jo, a je to docela lehký na ruce …

Dochy

McMerkurion: Zatim jsem nevidel, ze by se kupoval komplet „zasobnicek“. Kupije se civka se strunou a previji se rucne. Alespon u tech „hobby“ kousku.

A pokud „staci klepnout o zem“ tak to neni automat, ale poloautomat. Automat jsem zatim nevidel, ale kdyz je poloautomat, tak predpokladam, ze existuje i ten automat.

Mc Merkurion

… nepíšu „automat“, ale automaticky … nevím jak ty, ale já mám ruční strunovku dvě, dojedný přemotávám, do druhý kupuju onen zásobníček, vypadá například takto: https://www.naradi-skil.cz/skil-civka-pro-strunovou-sekacku-2610z01354.html … žes něco neviděl, neznamená to, že to není …

Dochy

mno.,.. ale v jedny vete napises ze to dela automaticky a hned v dalsi to vylucujes tim, ze musi neco udelat…

Mc Merkurion

… no jo, jak to mám napsat, když nemůžu použít ruce, chtěl jsem jen vyvrátit, že musí něco dělat „růčo“, že stačí jen poklep, že to jde jednoduše …

briketka10

Alien..
strunovku bych neuměla obsluhovat..musí se u ní
pokaždý nahodit ta struna – ještě bych si ublížila a
to by sis na triko nevzal ženéé :))
Navíc odlítávaj kamínky všechno okolo ní do nohou
to dost bolí. Znám to od souseda, když dělá keře a
zajede křovinořezem, když se opaluju to je Ti bolest,
že vyjeknu div mu nevypadnou uměláky 😁
Ten je teda na jiným principu.. ale strunovku bane..

aliendrone

briketka10>>> No s tou bolestí, kterou znáš od souseda… může být. Jestli soused svým křovinořezem ti působí taková muka, když s ním zajede do křoví, zkus říci NE nebo alespoň vyjednávat. BTW – není to nějaký Keplerův příbuzný či dokonce KEPLER SÁM? Upřímně s tebou soucítím. ;) :D :D

To bych pak chápal tu strašnou bolest, která nutí tvé umělé implantáty dezertovat. To víš, i silikon má své hranice, i když si mnozí myslí, že vydrží všechno. ;) :D :D

Ale vážně – obsluha strunovky nic není. Je mi jasné odkud vítr fouká -vrčí to dost hlasitě a navíc vypadá NEBEZPEČNĚ, ale věř mi, mnohem větší strachy bys měla mít třeba z mixéru, zejména z tyčáku. A pokud jsi na úrovni manuální zručnosti alespoň „zmáknu vyměnit šlehací metly v mixéru za míchací“, tak jsi dostatečně kvalifikovaná k tomu, abys zmákla i případnou výměnu struny v sekačce.

Ale to všechno jen v případě, že věci jsou takové, jak si je domýšlím. Totiž – obout si při sekání boty a obléci kalhoty kvůli případnému odlétávajícímu bordelu, no… v tom nějak NEVIDÍM problém. Podle mě. Pokud ale je primárním účelem činnosti předvádět sousedovi(ům) své „přednosti“ i „zadnosti“ ve stavu co nejméně zahaleném, tak to je jiná. Tam by boty i kalhoty byly na překážku, to chápu. ;) :)

Ale ruku na srdce – už jsi velká holka, stačí trochu chtít, být vstřícná a sekačku vůbec nepotřebuješ! A soused(é) tu trávu třebas okoušou, když jim projevíš „trošku vděku“, to nevíš? . ;) :D :D

briketka10

Hufnágl
na malou zahrádku se mi motorovka nevyplatí.
Navíc nejsem tak bohatá.

briketka10

Hlada
našla jsem na 1,5 Li-lon Ah
Nůžky na trávu a keře Riwall RASH 1236 LH

Hufnágl

Tak ty nůžky už vůbec nekupuj. Jakmile břity ztratí ostří, můžeš je vyhodit, nebo koupit nové, které jsou v cenové hladině jako celý komplet. Doporučoval bych srp.

Hufnágl

Sranda musí být, ale víš přesně co chceš koupit? Píšeš o vřetenové sekačce, která má záběr, řekněme 40 cm, a píšeš o akunůžkách, které mají záběr nějakých 8 cm. Tyto nůžky by byly vhodné tak na obsíkání obrubníků, ale ne na sečeni větší plochy a to už nemluvím o kvalitě provedení nůžek. Hnací kolečko a vodič nůžek je z nějakého plastu, který se po nějaké době ošoupe. Když už chceš něco, co by mělo širší záběr, pořiď si aku vyžínač!

briketka10

Hufnágl
sršíš vtipem, ale srpem bych si usekla i hlavu 😁
neboť jsem ho zkoušela a zabodla do země..násada
odešla k sousedovi na zahradu dodnes se nevrátila :)

Hlada

Mám na mysli výkon, ne kapacitu.
Pro srovnání: 1,5 Ah je méně, než má telefon.

briketka10

Hlada
posílám parametry mrkneš se mi prosím? Moc Ti děkuju..
Technické parametry:

  • Akumulátor: 3,6V / 1,5 Li-Ion Ah
  • Doba nabíjení: cca 180 min
  • Výdrž na jedno nabití: až 40 min
  • Šíře střihu: 0,8 cm
  • Otáčky: 1100 ot/min
  • Šířka lišty na trávu: 80 mm
  • Délka lišty: 120 mm
  • Bezpečnostní spínač: Ano
  • Bezpečnostní klíč: Ano
  • Typ motoru: aku 3,6 V
  • Hmotnost: 0.60 kg

Hlada

Tohle není sekačka. Vždyť to má výkon jen 1,5W, tedy asi 100× nižší a šířku 8cm. To budou spíš nějaké nůžky na úrovni holicího strojku. S tím se tráník sekat nedá.

Hlada

Tak jsem to našel. To je k ničemu. S velkou tolerancí tak možná k zastřihování něčeho na skalce.
Když nechceš motorovou, tak si kup elektrickou. Malé 32 cm se dají koupit do 1200.

briketka10

Elektrickou mám, ale ten kabel mě přímo …