KubaKubajs

Mátě někdo zkušenost s restrukturalizací úvěru u ČS, a.s.?

Ahoj, prosím o radu – ČS, a.s. mi poskytla půjčku. Bohužel v lednu 2013 jsem přišel o zaměstnání . Splátky jsem platil pět měsíců z podpory v nezaměstnanosti. Nyní už nic nedostávám a nemám žádný příjem. Byl jsem se ve spořitelně informovat, zda existuje nějaké řešení. Byla mi nabídnuta restrukturalizace – ta mi byla oddělením Vymáhání pohledávek zamítnuta z důvodu přihlížejí na široké spektrum aspektů. Úvěr nemá zatím ani jednu splátku v prodlení a má snaha o splácení je maximální. Jestli přihlížejí i na to, že u ČS, a.s. mám široké portfolio produktů, ne jen úvěrových, to nevím. Dle manuálu, který spořitelna vydala (http://www.csas­.cz/static_in­ternet/cs/Komu­nikace/Tiskove_cen­trum/Prezenta­ce_novinari/Pri­lohy/100623_Res­trukturalizace­.pdf), prý v první řadě je snaha s klientem najít řešení. Z odpovědí na svojí žádost o restrukturalizaci mi je jasné, že se mnou žádné řešení hledat nechtěj. Jasně plyne, že zisky spořitelny z úroků z prodlení a sankčních poplatků jsou dosti značné a lehkým výnosem. Prosím o jakoukoliv radu, jestli je nějaké řešení mé nezáviděníhodné situace.? Děkuji Jakub

Nejlepší odpověď
Mc Merkurion

když ptáčka lapají,pěkně mu zpívají,vykašlou se na tě
zdroj:zkušenost

Další odpovědi
minamona

Ahoj, tak zkušenost s restrukturalizací úvěru u ČS mám bohužel taky. Bohužel proto, protože banka mi nevyšla vstříc. Nikdy jsem nezaplatila splátku pozdě, nikdy jsem nebyla v registru dlužníků, nikdy jsem neměla exekuci. Nesdělili mi ani důvod zamítnutí. Pro ČS jsou lepší chroničtí neplatiči, kterým mohou účtovat úroky z prodlení atd. Dnes se už nedivím, že je tak velký odliv klientů do jiných peněžních ústavů. Hned, jak se mi podaří tento problém zdárně vyřešit, tak od ČS odcházím. Z chování banky jsem upřímně rozčarovaná! Takže pomoc v tíživé situaci u této banky hledat nemůžete – doporučila bych oslovit jinou banku a vzít si repůjčku s delší dobou splatností a nižší splátkou, jistě se dostanete i na nižší úrokovou sazbu, než u ČS. M