Drap

Máte někdo zkušenost s čištěním kovů pomocí elektrolýzy?

Podělte se o zkušenosti. Mám na mysli domácí prostředí
Doplňuji:
Děkuji za odpovědi. Doposud mě však žádná nepřinesla nic nového. Ptal jsem se na zkušenosti v domácích podmínkách

Nejlepší odpověď
Kelt

Elektrolýza probíhá na základě Faradayových zákonů. Každý kov vyžaduje speciální podmínky, proud, koncentraci, elektrody a pod. Důležité jsou i chemikálie, jejich čistota a přítomnost některých iontů, které mohou kvalitu produktu snižovat. Pokud je špatný vstupní materiál – nemůže být výstup lepší.

Další odpovědi
zjentek

je třeba být u toho nanejvýš opatrný ..ať si z třeba stříbrnýho šperku a vody nevyrobíš koloidní roztok ..a kus šperku fuč