Avatar uživatele
pusinka50

Máte někdo zkušenost nebo odposlechnutou informaci, jak v dnešní době bezpečně koupit nemovitost, např. byt?

Potřebuji prodat svůj a koupit jiný byt. V dnešní době plné exekucí, zástavních práv a věcných břemen si myslím je třeba mít vše velmi dobře ošetřené. Abych nekoupila byt, na který mi třeba po návrhu na vklad do Katastru nebo později dá razítko exekutor, protože na bývalé nájemníky byla uvalena exekuce i na byt. Bylo to asi před 2 měsíci v televizi, jak koupili baráček a přišel na ně exekutor, čili měli přijít jak o barák, tak o peníze.
Měla jsem tu makléřku. Smlouva by se podepisovala bez právnického ošetření, bez ověření podpisů, jen mezi mnou a prodávajícím. To se mi nelíbí. Je to běžná praxe makléřů, že nenabízí právnický servis? Větší realitky ho nabízí, ale jak to chodí s makléři, kteří pracují na sebe na IČO?
Vím, že Záznam Věcného břemene figuruje na Výpisu z katastru. Ale co zástavní právo, je tam také? A co exekuce, figuruje na katastru? A myslíte si, že Registr dlužníků vede opravdu záznamy o všech dlužnících? Když nedluží přímo bance, ale třeba jen právnickým osobám, podnikatelům, kterým třeba nezaplatil faktury a oni na něj uvalí exekuci, ale nenahlásí ho do registru dlužníků, tak v registru není, ne? Nebo do registru dlužníků zapisuje i exekutor na základě uvalené exekuce???
Jak může v tomto případě pomoci právník, nahlíží také pouze do registru dlužníků nebo má k dispozici další údaje? Vím, že jeden člověk, který dlužil všude a měl několik exekucí, v registru nebyl evidován.
Peníze půjdou přes zástavu u notáře, ale exekutor se může objevit až po vyplacení mých peněz bývalým majitelům a pak těžko budu honit někoho a 10 let se s nimi soudit, aby mi peníze vrátili jen na základě mezi námi podepsané smlouvy bez ověřených podpisů a mezi tím bydlet pod mostem.
Máte zkušenost nebo víte z okruhu svých známých, jak nejlépe ošetřit koupi bytu?
Ještě jeden problém: Nyní mám byt v OV. Chtěla bych koupit byt také v OV. Ale vzhledem k finančnímu rozdílu, který potřebuji získat rozdílem větší za menší byt, se nabízí spíše družstevní byty. Některé mají anuitu splacenou, může nastat problém při mé žádosti o převod do OV? Divím se totiž tomu, proč lidé, když mají splacenou anuitu, jsou stále v družstvu, kde je zádrhel? Myslíte si, že bytová družstva v dnešní době všeobecného nedostatku peněz mohou začít citelně zvyšovat nájmy a také bránit umožnění převodu bytu do OV? O obecním bytu neuvažuji, tam nájmy nahoru letět mohou.
Díky za vaše případné názory, ale nepište mi prosím pouze neověřené dohady, potřebovala bych vědět něco určitého. Když byste věděli web servery, kde prodávají lidé byty bez realitek, a kde mohu inzerovat zadarmo, napište mi je prosím. Díky:-)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? Jose1f, anonym, anonym před 4335 dny Sledovat Nahlásit



Otázka ještě nemá žádnou odpověď.



Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek