ReHu

Máte někdo vyzkoušený bezový sirup nebo limonádu? Raději bych nějaký otestovaný.

Díky 🙂

Nejlepší odpověď
gecco

Jo – dělám obé…
😉
Sirup – cca 15 květů, kilo cukru, 1–2 citrony, 10 g kyseliny citronové, litr vody (samozřejmě to dělám v násobcích 😉.
Květy (neoplachuju, sbírám se tam, kde je ´čisto´) a nakrájený citron dám na den do převařené vody, pak přidám cukr a kyselinu a nechám ještě den, pak stočím.
Limonáda – cca 15 květů, půl kila cukru, 1–2 citrony, půl kávové lžičky kyseliny citronové, 4+ litry vody (necelých 5, nechávám to kvasit v pětilitrovkách). Sklinku zakrýt plátýnkem (ať tam nelezou muchy), semotamo promíchat – a tak po cca týdnu (podle chuti) stočím do petek.

Další odpovědi
Drap

Ano mám. Výborný.

Agneta

Takových je. Doporučuji ti švédský od IKEY:D
Doplňuji:
Je „vydatný“…takový má správně být. Píší ředění 1 : 6, a přitom je nejlepší při 1 : 20 :DDD

střevo

Mám, daj se koupit .Testovaný něgdy sou v časákách jako vysavače.Někerý lidi si ho udělaj dokonce sami doma.

ReHu

Ptala jsem se na vyzkoušený recept a podle toho by měly být také odpovědi.

ReHu

Admin uznal za vhodné otázku vrátit.
Děkuji.

střevo

pro úplnost :
smazala terry/ReHu
a teď děkuje

ReHu

Můj dotaz zmizel, tak se ptám znovu.
Jak jsi na to přišel?

ReHu

Příspěvek smazán administrátorem.

Agneta

Příspěvek smazán administrátorem.

ReHu

Nemel nesmysly, nebo bude taky zle.

ReHu

Kam se poděl příspěvek od agnety?

Agneta

gecco >>> a jak dlouho je ta limonáda skladovatelná? nebo jak dlouho se dá pít?

gecco

No – vyzkoušený mám tak tři týdny – měsíc, dýl nikdy nevydržela (je to fakt dobrota)…
😉
Ona ještě nějakou dobu v petce kvasí, pak se petka natlakuje CO2 a kvašení ustane.

ReHu

A podělit se, Drape, asi nechceš, co?