alexandra

Máte někdo vkladní knížku???

Když už tady Miroslav zmínil vkladní knížku,tak existují vůbec ještě? Takové ty co se to tam vepíše.Já myslím,že už snad ani ne.Nebo jo????

Nejlepší odpověď
panenka

Ne Alexandro vkladní knížku už dávno nemám.Naposledy jsem jí viděla před 12 lety když jsem si z ní vybírala peníze na svatbu a na domek.

Další odpovědi
PostApMan

Myslím že ne, když se totiž podívám do peněženky mám tam jen nějaká plastové destičky, které mě měsíčně stahují o peníze a já zase občas je.
Dohledal jsem o tom nějaký článek.
http://finance­.idnes.cz/vklad­ni-knizky-stale-funguji-ale-nektere-jen-do-konce-roku-2012-pr7-/viteze.asp?c=A100504_­1379065_spor_sov

Zdroj: finance.idnes­.cz/vkladni-knizky-stale-funguji-ale-nektere-jen-do-konce-roku-2012-pr7-/viteze.asp?c=A100504_­1379065_spor_sov

dagry

Jéjej Alexandro, tos mě pobavila… vkladní knížka !! Co to v dnešní době je?

Jahoda

Už dáávávno ne 🙂

martina1

Já ji mám schovanou jako vzpomínku na mládí:-)Ani nevým jestli o mě ještě Spořitelna ví.Zůstatek tam je tuším 500Kč,takže momentální hodnota asi 0Kč.Ale teď už se asi nevydávají.Všeje vedeno elektronicky a chodí pouze výpisy ze spoření.
Doplňuji:
Tak to bych mohla vybrat ještě 480Kč aby mi zůstala na památku.Musím ráno kouknout,ale čas letí a už nejsem zrovna juniorka a těch 20let je dost možná reálných.

ten který je

Ano mám,ale nevím do jakého polštáře jsem ji schoval.Doufám že nebyla v polštáři který jsem vyhazoval.:-)

iwetax

Vkladní knížku mám a používám. Vkládám tam tak 500kč měsíčně a pak to v červenci celí vyberu , aby bylo na příjemné léto u pivka občas večeře. Vyhovuje mi, že peníze můžu kdykoliv vybrat a na kartě bych je určitě utratila.

Miroslavst

Ano, VK ještě mám, ale je na ní minimální vklad a ten je 20,–Kč. :D
Pro martinu: máš tam stále 500,–Kč+úrok 0,0hov.., ale máš. Vklad se ze zákona promlčuje po 20 letech pokud s ním vkladatel nijak nenakládal. A pokud bys i toto nestihla stále máš ještě po této době 3 roky na vyplacení vkladu. Poté vklad propadne.
Je to napsané na zadní straně VK.

kapka

Mám vkladní knížku poštovní spořitelny, poslední pohyb v roce 2006, zůstatek 87 Kč. Dcera ji má také, protože ji dostala, i s tisícovkou, při narození od jedné firmy na papírové plenky, teď je tam 95 Kč. Je s výpovědní lhůtou 2 roky. Poslední pohyb v roce 2000. Při zrušení by si z každé nechali tuším 50 Kč. Leží mi v šuplíku a vůbec je neřeším.

lorja

Můj 11 letý syn má vkladní knížku Poštovní spořitelny.Je tam úrok 2,20%.Založila jsem mu ji,když si jako malý začal šetřit do pokladničky a tam ,přeci jen, peníze nezhodnotí.Když si našetří 500Kč,společně je zaneseme uložit na knížku.