orwell

Máte někdo stejnou zkušenost s Novinkami.cz?

Nové diskuze na Novinkách mají i nová pravidla. Pokud se chci zúčastnit, musím poskytnout svoje údaje včetně tf. čísla. Ve staré verzi platilo totéž, avšak diskuzní příspěvky přihlášených jsem si mohl přečíst i jako nepříhlášený. V nové verzi se mi to jeví jinak. Chápal bych dokonce, že bez přihlášení do diskuze mi zůstanou příspěvky ke všem článkům skryty, ale to ne. Kdosi určuje, pod které články se na diskuzní příspěvky mohu podívat a pod které je mi to zapovězeno. Např. včera ze 6 zvolených článků, mi bylo dovoleno 3 krát přečíst si názory lidí v diskuzi a 3 krát mi to umožněno nebylo. Zajímavé je, že téměř se 100% jistotou mohu dopředu určit články (podle názvu a počtu příspěvků), pod které se na příspěvky nepodívám a pod které ano. Pod všechny články, kde se dají očekávat kontroverzní názory, které neladí s těmi “jedině správnými“, mám smůlu. Pročpak to? Mohl bych být zcela konkrétní, ale nechci psát dlouhý text. Nikde ve smluvních podmínkách jsem se o tomto efektu nedočetl.

Nejlepší odpověď
Drap

Takto zkrátka funguje demokratická svoboda slova. Říkat si můžeš co chceš, ale !MY! s tím musíme souhlasit.

Další odpovědi
aliendrone

Já se tam dostanu jen pokud někdo pošle odkaz (a někdy tam i zkejsnu déle, pokud mě něco upoutá). Do diskuzí nelezu (nezajímají mne), ale nepřekvapuje mne to, co se tu píše o jejich „úrovni“.

Každopádně „chytrých“ webů je čím dál tím více, kde jsou ty doby, kdy se na základě metadat na to zmohl jen FB nebo Google. :(

Pepa25

To je jednoduché, u kontroverních témat to dopadne takto: „Tato diskuze obsahovala velké množství příspěvků, které nepatří do slušné, věcné a kultivované diskuze (tj. urážek a vulgarit). Z tohoto důvodu byla uzavřena.“ To není žádná novinka, diskuse byly v takových případech uzavírány už dřív.

Kepler

Já se diskuzemi na novinkách.cz, ani jinde od jisté doby nezabývám, protože tam byly hojně zastoupeny vulgární a idiotské příspěvky. A taky proto, že jsem se do diskuze vůbec nedokázal dostat právě kvůli nim. Možná se už ty diskuze dostaly na vyšší úrověň, ale děkuji, nemám zájem.

JežíšKristus

Já si teda vždy mohl a dodnes mohu otevřít diskuzi u všech článků. Nikdy jsem se tam nepřihlašoval, v diskuzi jsou stejně vždy jen bojovníci proti islámu v důchodovém věku. Nově zavedené upozornění o uzavření diskuze pro neslušné chování vítám. Přišlo mi úsměvné, když jsem zjistil, že je diskuze uzavřena u každého druhého článku.

Mc Merkurion

… ne, nemám … nově jsou i diskuze na Seznamu a nemám problém se tam dostat bez přihlášení … ani v mobilu mi to nedělá problém a nechce to přihlášení …

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

orwell

Vysvětlení „zrušená diskuze“ se mi nezdá. Jednak tuto informaci nikde nevidím, zato vidím pod článkem počet příspěvků, jen mi není umožněno si je přečíst. Proč by uváděli počet příspěvků u zrušené diskuze? Je možné, aby např. 1.12.2020 v době mezi 11:21 až 17.38 bylo zrušeno 5 diskuzí? Tak to už je mohou zrušit úplně.

Abych byl konkrétní, tak uvádím pár článků v uvedeném časovém rozmezí:

"Rodiče prodávali svou dvanáctiletou dceru, dostali sedm a osm let "
1.12.2020; 11:21

71 diskuzních příspěvků, pro mě bez přihlášení nedostupné.

"TOP 09 navrhla Zemanovi sebrat 18 milionů a dát je umělcům“
1.12.2020; 12:09

533 diskuzních příspěvků, pro mě bez přihlášení nedostupné.

„Kriminálník v Británii vyhrál spor o deportaci. O osm měsíců později byl obviněn z vraždy“
1.12.2020; 12:50

52 diskuzních příspěvků, pro mě bez přihlášení nedostupné.

„Tělo ženy leželo u polní cesty na Olomoucku, policie navrhla obžalovat muže z vraždy“
1.12.2020; 14:15

27 diskuzních příspěvků si bez přihlášení do diskuze přečíst mohu.

"Škoda se musí vrátit do třídy dostupnějších aut, říká šéf automobilky Schäfer“
1.12.2020; 14:23

125 diskuzních příspěvků si bez přihlášení do diskuze přečíst mohu.

„V německém Trevíru vjel řidič do lidí na pěší zóně, mezi čtyřmi mrtvými je holčička“
1.12.2020; 14:31

71 diskuzních příspěvků, pro mě bez přihlášení nedostupné.

"V Rusku dopadli povolžského maniaka, přiznal se k vraždám 26 babiček "
1.12.2020; 17:38

10 diskuzních příspěvků si i bez přihlášení do diskuze přečíst mohu.

A tak bych mohl pokračovat. Téměř s absolutní jistotou mohu odhadnout, že např. do diskuze pod článkem o levnějších menstruačních pomůckách budu moci bez problému nahlédnout, zatímco pod článek o objevených migrantech v kamionu nikoliv. Že by měl Karel Kryl pravdu s tím „…demokracie dozrává do žaludečních vředů?“

Mr. Marek

Orwell: Protože ty diskuze jsou plné nenávisti, zloby, spousty negativních vlastností, které znáte. Jiné názory než této komunity se nepřipoušti (pokud to zkusíte, dostanete nálepku a zavalí vás urážkami nebo posměšky).

Jsou to trollové, lidé frustrovaní a nostalgicky vzpomínající na minulý režim, z něhož spousta profitovala. Jsou tam zejména podporovatelé ANO, SPD a KSČM a nejdou si pro tvrdá vyjádření daleko.

Pokud tak skryl admin tolik diskuzí, nedivím se. To není o svobodě názoru, to je o základním jednání člověka, který dokáže diskutovat na úrovni. Což tady u většiny (ne u všech) neplatí.

Pepa25

Drap> vůbec nejde o nějaké souhlasy s někým! Jen kdyby tam redakce nechala ty rasistické výkřiky, tak by měla problém s tím, že to pomáhá šířit …

Mr. Marek

Pepa25: V takovém duchu je většina diskuzí, dost lidí tam odmítají respektovat jiné názory.

Emefej

Kepler > s těmi idiotskými příspěvky souhlasím. Když před nedávnem na Jizerkami spadnul meteorit, tak tam psali, že vědci podle spektra určili, že by KAMENNÝ a že ho marně hledají celé týmy. Jeden idiot v diskuzi napsal, že vědci jsou blbci, protože si na hledání onoho kamenného meteoritu nevzali detektor kovů a dostal za to několik desítek kladných hodnocení.

Kepler

Velmi typické:-))