palmal

Máte někdo podobný zážitek se sny?

Před x lety jsem kupoval byt od soukromé osoby. V pátek mělo dojít k předání klíčů. V noci ze čtvrtku na pátek jsem měl tento sen: Prodejce za mnou v tom snu přišel, zabalený od hlavy k patě v jakémsi bílém prostěradle, a hrozně rychle až překotně mi neustále opakoval: „Já vám ty klíče nemohu předat! Prostě nemohu, nemohu, nemohu!“ A tak pořád dokola. Druhý den jsem čekal na smluveném místě na klíče, ale pan se nedostavil, nebral ani telefon, který vyzváněl. Další den jsem vyhledal jeho bydliště dle adresy na smlouvě, ale nikdo nereagoval na zvonění. Až v pondělí ve 4 ráno mě vzbudil telefon. Volal mi kdosi neznámý, že má pro mě klíče od bytu. Na otázku, proč mi nevolá ten, od koho jsem byt kupoval jsem dostal tuto odpověď:" Já jsem synovec dotyčného a strejda zemřel".

Nejlepší odpověď
da ny

Po dobu 40 let mívám vždy stejný sen před úmrtím někoho z rodiny (předem znám „jen“ pohlaví a z které strany mého rodiče to bude, každý je ze 6 dětí) a bohužel vždy dorazilo parte… (dědové, babička, strejdové, teta, 2 pratety, atp. Věděla jsem, že ztratím i maminku – bylo to vždy náhlé, nic tzv. „očekávaného“­...... :()

Další odpovědi
Kepler

Tvůj sen mohl být promítnutím obav, které jsi měl už před tím, to se stává. Zbytek obstarala neuchopitelná představivost. Ve spánku nejsi pánem svého mozku. A co bys řekl na tohle: uprostřed snu mě vzbudilo řešení technického problému se zhoršením Tv příjmu – odešly ti usměrňovací diody v napáječi antény. Netušil jsem ani, že něco takového je. No jasně – byla to pravda. Nebo v červenci: vypnul sis oběhové čerpadlo topení? No, nevypnul.

Lamalam

Ano mám. Jednou se mi zdálo o šnekovi a za 2 týdny jsem jednoho našla na zahradě.

Drap

Ano mám podobné zážitky. Dokonce několik takových.

Emefej

Ano, jednou se mi zdálo, že prší a venku opravdu pršelo.

annas

Ad Lamalam,

Vaše vtipná odpověď mě rozesmála. 🙂

Lamalam

To jsem ráda. Ale toho šneka jsem na zahradě opravdu potkala. Nikdy bych si nedovolila dělat si legraci z tak závažné otázky.

Bagil Shahay

Příspěvek smazán administrátorem.

palmal

Kepler: „Tvůj sen mohl být promítnutím obav, které jsi měl už před tím, to se stává.“ – tohle beru. Dává to logiku.

„Zbytek obstarala neuchopitelná představivost.“ – jaká představivost? Ten chlap prostě zemřel naprosto reálně. Může jít o náhodu, to je jasné. Je to už roky a pořád mi to vrtá hlavou.

Lamalam: jj, to je podobné :)

Kepler

Na definici představivosti se mě neptej. Neexistuje člověk, kdo by ten fenomén pochopil. Mně to taky vrtá hlavou. Ignoruj to a věř, že šlo o náhodu. Reálné je jen to, že každý musí zemřít a to je jediná, správná a pravdivá logika.