Pietr Gdansk

Máte někdo plánek na výrobu brýlí?

Ahoj, moje práce je více méně jen sezení za počítáčem a nebo focení. Chybí mi manuální práce, zároveň to zní jako dobrý koníček. Nejvíce mě zaujala práce se dřevem a rád bych si zkusil vyrobit vlastní brýle. Tušíte, kde bych plánek na výrobu a osazení brýlí mohl najít? Zkoušel jsem to hledat, ale k ničemu jsem se moc nedostal. Budu rád za každou informaci a hezký víkend!

Odpovědi
Dochy

Zkus se poradit v optice. Mohli by Ti prodat čočky a poradit jak je správně usadit. Příp. by Ti je mohli i zbrousit do požadovaného tvaru.

Jiří Bohumil

Najdi si něco smysluplnějšího. A ze dřeva toho jde hodně. Od řezbařiny, výrobu nábytku a bytových doplňků a podobně. Proč zrovna brýle? A když, tak je vyrob podle plastových a podle čoček, které máš k dispozici. Na takovéto věci není nutno plánky. 🙂

aliendrone

Teď jsem vážně na rozpacích – je anebo není to joke? Myslím, že plány (včetně norem ČSN) budou hned za plány a návody na kuchyňská párátka. Možná.

PS – Nejlepší materiál na dřevěné čočky je africká vrba Abachi (je prakticky bez suků)!! ;) :D :D

Dochy

Alien: Já měl za to, že na rejpavé odpovědi k nejednoznačným otázkám jsem tu já 😉
No jo, ale když mně ta možnost vyrobit si obroučky docela zaujala…