cappuccino

Mate nekdo dobry recept na pripravu cerstvych sardinek?

Nahodou jsem narazila na cerstve sardinky. Jeste jsem je certve nikdy nepripravovala. Nasla jsem sice par receptu, ale ty jsou vetsinou na gril. Mate snad nekdo nejaky extra recept?
Dekuji.

Odpovědi
aevul

Jestli jsem něco při svém pobytu v Portugalsku (a Lisabonu zvlášť) pochytil, gril je standardní způsob přípravy. Až pak je dáš třeba na opečený chleba a k tomu trochu zeleniny, pár dalších dobrot a víno a… Budu muset zase vyrazit.

paul1

Tady jsou nějaké recepty, je třeba vyzkoušet:

http://www.mi­lujivareni.cz/re­cepty/36261-zapecene-cerstve-sardinky/
http://www.mi­lujivareni.cz/re­cepty/26566-cerstve-sardinky-pecene-s-citronem/

Zdroj: https://www.co­opclub.cz/recep­ty/pecene-sardinky-s-cesnekem-a-rozmarynem-2/

cappuccino

Tak pro ty, koho to zajima: Sardinky sice byly dobre, ale nikomu bych je nedoporucila. Je s tim dost prace (vycistit a popr.vykostit), zapacha cela kuchyne, ale stejne se nedosahne stejne chute jako u more. Chybi proste ta primorska atmosfera a gril. Takze priste sardinky v konzerve a ty cerstve uz jen u more!!

Rohlik.cz

Nesouhlasím,
dělám čerstvé sardinky běžně, kupuji je na Rohliku nebo Košiku
Potřebujete to jen VÍCEKRÁT vyzkoušet, já to trefil až na pátý pokus.
Snad jste si nemyslela, že se hned napoprvé vyrovnáte zkušeným kuchařům od moře ???

cappuccino

aevul, to me tesi, ze sardinky v tobe evokovaly vzpominku na dovolenou (mam stejnou). Ale oba asi vime, ze stejne tak jako ryby a vino jinak chutnaji na dovolene a jinak doma.
Gril nemam, tak musim sardinky upect. Ale ja to nejak vymyslim.
Jen jsem si myslela, ze by mi nekdo mohl dat nejaky tip.

aevul

cappuccino: Jistě se nějaký tip najde. A i kdyby ne, tak co? Je to jen ryba, není to had. Neboj se a klidně experimentuj, určitě to dopadne dobře ;) Ale držím palce.