pusinka50

Máte nějaký vyzkoušený „domácí“ recept z přírodních zdrojů, když vás potrápí několikadenní zác­pa?

Nejlepší odpověď
annas

Každému pomůže něco jiného. Záleží na tom, co je její příčinou.

  1. Rada od ing. Janči – denně 3 rozstrouhaná jablka, nechat zhnědout a sníst. .
  2. Stejné množství sušených datlí a sušených švestek pokrájet, zalít vodou a rozvařit na marmeládu. Vydržíi ve skleničce hodně dlouho. Dávkování je třeba vyzkoušet, už si přesně neuvědomuji.

Další odpovědi
zjentek

nej je na to triphala a to v přírodní formě- sušená a nadrcená směs se dá ráno do vody a třeba s citronem a cukrem, když to nesneseš samotný. Když nemáš, dej nějaké kvasinky, nejlépe nějakou candidu, takže třeba kysané zelí a nejlépe ten křís.

jepik

Mám osobní zkušenost sním cca 1/2 kg kysaného zelí (v balíčku ne ze sklenice) a ještě vypít i tu vodu Do hodiny se nesmím vzdalovat od záchodu. Vyčistí mě to lépe než nějaké projímadlo.

anonym

Teplá voda na lačno, hezky po ránu. Čím více, tím lépe. Klidně i celý litr.

Andre5000

Nevím, kolik je vám let, ale vřele doporučuji, pokud byste tou zácpou trpěla nějak častěji, navštívit lékaře. Zácpu může způsobovat jedno vážné onemocnění.