Kepler

Máte nějaký úspěšný systém, kterak opět smontovat rozebranou věc?

Já na to ještě nepřišel a mám ten problém od mala. Buď to do kupy zpátky nedám vůbec, nebo dám, ale vždycky mi něco zbude. Taky jsem slyšel, že zbrojovka Vsetín kdysi vyvážela šicí stroje v rozebraném stavu a černouškům z toho vždycky vyšel lehký kulomet, ať se snažili jak mohli.

Nejlepší odpověď
aliendrone

Tohle se už říkalo za Hitlera o Volkswagenu – pokud sis ho sestavil doma z dílů, vyšel z toho nějaký Sonderkraftfahrzeug (Sd.Kfz.)! ;) :D :D

Jo, mám. Tedy pokud nejde o triviální věc, kdy to „udržím v hlavě“. ;)
Jednak si občas věc vyfotím (typicky zapojení vodičů na konektorech apod.) a druhak šroubky a součástky odkládám tak, aby bylo jasné pořadí demontáže. Při montáži je pak beru od konce. ;) :D

Další odpovědi
marci1

Úspěšný systém, kterak opět smontovat rozebranou věc existuje jen jeden: žádnou věc nerozebírat a přenechat tuto práci odborníkovi. 🙂

Alesh

Musíš si ty jednotlivé vymontované části dávat do řady podle pořadí demontáže. Zpátky je pak samozřejmě montuješ v opačném sledu.

led

manuál používam ako posledný zúfalý pokus, keď už neviem ako ďalej. Je prirodzené, že po vrátení rozobraného zariadenia nejaký ten šroubiček navyše je pravidlom každého kutila.
Pred začatím práce si pripravte lekárničku, telefonné čísla na hasičov a rýchlu zdravotnú pomoc a náhradné poistky. Nezabudnite na potrebné náradie.

1 – Foto pôvodného stavu (pred začiatkom rozoberania)
2 – súčiastky ukladám v poradí rozoberania do jednotlivých skupín a zľava doprava
4 – spätná montáž v opačnom poradí odoberania súčiastok z úložiska než boli ukladané

PS. ale čo keď rozoberáme fotoaparát? Potom pomôže kamera notebooku.

Pravidlo správnej demontáže a montáže, nepúšťajte si do pracovného priestoru rodinných príslušníkov a osoby opačného pohlavia.

Edison

Já mám systém „intuice“. Zásadní na ňom je dobře pochopit, jak daná věc funguje, čili není vhodný pro každého.

Ametyst

🙂 To musí člověka bavit. 🙂

anonym

jistě, podívám se jak to dohromady montoval někdo jiný a nahrál to na youtube 🙂 Pak už stačí jen napodobovat a učit se 🙂 pokud tato cesta není možná, nezbývá než použít často destruktivní metodu improvizace, ale i tak se člověk učí. Ať už se tu věc spravit podaří nebo ne, vždy má smysl to zkusit a příště to půjde lépe 🙂

anonym

marci: takhle ale chlap nefunguje. Musel by si připadat jako úplný idiot kdyby se ani nepokusil zvládnout to sám a kdyby na každou prkotinu někoho volal 🙂 Jistě, výsledná kvalita jeho práce nemusí být tak dobrá jakou by odvedl odborník, ale je jisté, že z toho bude mít lepší pocit.

anonym

A jen tak mimochodem, kdyby to právě takhle nebylo, žádní odborníci by ani neexistovali 🙂

led

alík, vidím, že máme rovnakú kutilskú školu.

aliendrone

led>>> Můj vlastní objev! Mít za každý „takéjsemtoobjevil“ 1€, tak Bill Gates je v porovnání se mnou ŽEBRÁK! ;) :)

led

Dobre, poukážte mi to na môj účet :-ň

aliendrone

led>>> Něžný vánku vlahé noci, OPRAVDU nevíte, že jsem připodoběním známého slovenského národního hrdiny, alespoň co se týká peněž? Bohatým beru, na ostatní …! ;) :)
Nebo chcete-li jako černá díra. Co seberu už NIKDO NIKDY neuvidí. ;) :)

Kepler

alien: ten foťák je dobrý nápad. Ještě si ale musím k předmětu přidat růžici světových stran, aby to náhodou nekompletoval blbě ✡

aliendrone

Kepler>>> Pleteš si pojmy s dojmy! V tvém diskuziním příspěvku (ten poslední znak) NENÍ směrová růžice, ale HVĚZDA! Což je v pořádku, pokud je na láhvi a je jich tam 5 s písmeny „V.S.O.P“! :)

Musíš myslet POLITICKY, ty chmeyde! ;) :D :D

Kepler

Jasně, že hvězda, ale židovská! Ukazuje do všech světových stran, bo nikdo nejsme dokonalý!

aliendrone

Kepler>>> POLITICKY Keplere, POLITICKY! ;) :D :D

Edison

Pět?? Málo… SEDM!!!