pn65

Máte nějaký dobrý způsob jak vyhubit mravence v bytě?

Jde o panelák

Nejlepší odpověď
Mc Merkurion

… prodat byt …

Další odpovědi
mosoj

Pokud se jedná o faraony, insekticidy nezabírají. Podává se speciální požerová nástraha, kterou mravenci zanesou do hnízda a otráví královnu. Hnízd je ale více!,
takže třeba v bytovém domě se musí nástraha položit ve všech bytech a místech kde se mravenci vyskytují. Nevím ale, zda se uvedená nástraha volně prodává, nebo zda ji dostávají pouze deratizační firmy.

dejavu

Taky se s tím každoročně potýkám. Najdou si cestu do bytu ze zahrady naprosto spolehlivě a pokaždé nějakou novou. Jednou lezou sklepem, pak přes parapet oknem, pak dveřmi.
Musíš najít cestičku, kterou si vybudovali. Někde venku budou mít základnu. Prohlédni i parapety zespoda. Uliď důkladně tam, kde řádí, vystříkem tam insekticidem a dej si tam lafarexové návnady.
Vystříkej parapety i vhody, můžeš též nasypat prášek do pečiva na jejich cestičky, nanosí si to do mraveniště a zahubí je to. Ale mně to moc nezabralo.
Podívej se též do koupelny, táhnou se často nejen do kuchyně, ale i za vodou.

Kepler

Způsobů je mnoho, ať už pomocí chemie, nebo babských rad. Mrkni na http://www.chytre-bydleni.cz/mravenci-v-byte-neprijemnost-nad-niz-lze-vyzrat

dr.luha

Borax má odpuzující účinek. Je netoxický, bez zápachu, ale mravencům jaksi nevoní.