Avatar uživatele
Zlatý

Máte nějakou veselou historku z práce?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Už jsem možná někde uváděla. Příhod je mmnohem víc, ale všechny se nedají veřejně interpretovat. Samozřejmě všechno vypadá jinak na místě, když toho člověka znáte. Jinému třeba nepřipadne směšné.

Náš ředitel se chlubil, že dostal pohlednici z par avionu. Když jsme se začali všichni kolem smát, nepochopil, a opakoval, že jeho známý je na dovolené v této oblasti..

Chodili jsem na schůze do aule, v auli bývalo zima, z aule bylo dobře vidět na ulicí ... i další slova skloňoval ředitel podle vzoru p-del.

Jednou nadiktoval sekretářce, že učební pomůckou v hodinách branné výchovy je soudružka Nováková,. Shodou okolností Anička - místo gumové panny Aničky, která se používala v hodinách branné výchovy. Prohlásil, že jiná Anna na škole neexistuje, než Anička Nováková.

Kolega napsal na obálku Kravský národní výbor a měl z toho problémy.

V jednom výkazu, který se posílal na KNV, jsem udělala překlep - zaměnila í za é takže nějak tak: : věnujeme velkou péčí (í) talentům.. Naštěstí to dobře dopadlo, všichni se prý bavili ...Doplňuji:
Ještě jsem si vzpomněla na další. Ale omlouvám se za použití vulgárních výrazů, bez nich to nejde.

Jednou byl ředitel naštvaný a řval, že všichni si válejí kule a jen on jediný musí pracovat. Byl u toho zástupce a já.

Zástupce reagoval. Nesouhlasím s tebou.
Ředitel rozčilený mu nadal, že také patří k nim. Trváš na tom.?

Zástupce: trvám, nemáš pravdu, žensky ne.
Ředitel: řekl jsem všichni, tak všichni, i žensky.

Já se válela smíchy. Ředitel nepochopil ani při dalším vysvětlení, proč se to žen nemůže týkat.
---
Studenti pomáhali zedníkům při přestavbě školy. Byla jsem třídní, hoši z mé třídy měli tehdy službu. Přišli za mnou, že radiátory, které mají vynášet ze sklepa, jsou těžké. Víc chlapců ve třídě nebylo, šla jsem tedy s nimi za zástupcem, z které třídy přibrat další pomocníky..

Slyšel to ředitel a reagoval. To není možné,, jdu to vyzkoušet. My tři dospěli a hoši, už nevím, kolik jich bylo, jsem sešli do sklepa, odkud měli kluci radioátory vynášet.

Ředitel se sehnul, chytl radiátor a pokoušel se ho zvednout. Samozřejmě, zbytečně. Zařval: kur.., to je těžký. Zástupce mu ukazoval posunky, že jsou zde studenti, aby se krotil.
Ředitel reagoval: Vždyť je přestávka. Musela jsem odejít.... :-))

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Nedávno jsem zde zmínil, že kdo chtěl za komunistů vycestovat na západ potřeboval k nákupu valut devizový příslib. O jeho vystavení rozhodovala komise kde hlavní splovo měla Stb /státní bezpečnost/. Zaznamenali jsme případ, kdy žádost o příslib podal předválečný člen KSČ se svým synem a snachou /oba bez příslušnosti/.
Mladým byl požadavek vyřízen avšak starému pánovi překvapivě zamítnut. Pídili jsme po příčině. Ukázalo se, že onen soudruh byl na stranické schůzi kde kovaný lektor přednášel o hrůzách západu a výhodách našeho zřízení. Tam se naivně optal proč tedy od nás utíká přes čáru tolik lidí, ale o emigraci do socialistického sektoru není zájem. Vážení a tato banalita byla důvodem, aby kapitalisty nemohl navštívit. My jsme se tehdy funkčností rčení "za hubu přes hubu" škodolibě bavili. No, z dnešního pohledu je toto vše spíče k hořkému pláči a mělo by být důrazným varováním všem, kteří nostalgicky vzpomínají na staré zlaté časy za komoušů!!!


Avatar uživatele
Zlatý

Několik, ale tady je nehodlám prezentovat.

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Zlatý

annas

Kluci pomáhali zedníkům při přestavbě školy. Byla jsem třídní, kluci z mé třídy měli tehdy službu. Přišli za mnou, že radiátory, které mají vynášet ze sklepa, jsou těžké. Víc kluků ve třídě nebylo, šla jsem tedy s nimi za zástupcem, z kter= třídy přibrat další chlapce. Byl u něho ředitel, slyšel náš rozhovor a reagoval. To není možné,, jdeme se na to podívat. My tři dospěli a hoši, už nevím, kolik jich bylo, jsem šli do sklepa, odkud měli kluci radioátory vynášet.

Ředitel se sehnul, chytl radiátor, ja pokoušel se ho zvednout. Samozřejmě, zbytečně. Zařval: , kur.., to je těžký. Zástupce ukazoval posunky,, že jsou tam studenti, aby se krotil. Ředitel reagoval: Vždyť je přestávka. Musela jsem odejít.... :-))

Avatar uživatele
Zlatý

zzzzz

:-DDD Annas ten váš ředitel musel být potomek nějakého hodně vysokého člena KSČ :-)))

Avatar uživatele
Zlatý

annas

On byl dosazený na školu po r. 1968, když tehdejší ředitel musel po prověrkách školu opustit. Takže už to jasné, že byl dobře zapsaný. :-))

Avatar uživatele
Zlatý

bolak

Lamalam: prezetů§j :-(

Avatar uživatele
Zlatý

Lamalam

Většinou jsou nepublikovatelné, třeba ta, jak můj šéf se svou sekretářkou byli spolu na služební cestě, a večer v hotelu po několika skleničkách šli k ní na pokoj a tam...Raději toho nechám.

Avatar uživatele
Bronzový

petra15

...a tam hráli karty. Eva si lehla na zelenou a predlozila cervenou, a Adam tam strcil zaluda a prekryl kulema...:-)
Radeji toho nechám...:-)

Avatar uživatele
Zlatý

zzzzz

:-DDDDDDDDDDDDDDDDD

Avatar uživatele
Zlatý

bolak

ona měla červený žaludy a on měl zelený kule, bylo to nevkusné!!

Avatar uživatele
Bronzový

petra15

:-)

 

Zajímavé otázky v kategorii Aktuality a zábava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Aktuality a zábava

Zlatý Drap 4948
Zlatý hanulka11 2790
Zlatý led 2676
Zlatý briketka10 2418
Zlatý annas 2074
Zlatý quentos 1639
Zlatý iceT 1552
Zlatý tom004 1522
Zlatý marci1 1506
Zlatý mosoj 1496

Zobrazit celkový žebříček

Kategorie otázek

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.