Hakunamatata

Máte nějakou teorii proč je ekzém v létě lepší a v zimě horší?

Je to fakt, každý alergik to zná, ekzém je lepší v létě. Mám na mysli atopický ekzém a jistě to funguje i u dalších kožních chorob.

Odpovědi
Melkor

Moje teorie je taková, že v létě má okolní prostředí „přibližně stejnou“ teplotu jako lidská pokožka kdežto v zimě jsou časté prudké změny teplot (domů – ven -domů) což by podle mě mohlo způsobit větší náchylnost, ale jen hádám…

Dochy

Studený vzduch „vysušuje“ (tolik má teorie)

pusinka50

Co vím, je to sluncem a tedy pobytem na slunci. Stačí 10 minut denně se vystavit, nebo postiženou část, na sluníčko a je za krátkou dobu po kožních problémech. Slunce totiž dodává vitamin D, důležitý je pro imunitní sytém a naši pokožku, léčí i lupénku.

Vit. D je obsažen v rybím tuku, játrech, vaječném žloutku a mléce.

Další v odkazu:
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Vi­tam%C3%ADn_D