dust8

Máte nějakou oblíbenou směs koření do guláše, které má šmak, ale nepálí v puse? Nebo jakými ingrediencemi dochucujete?

Prozradíte název či výrobce?

Nedávno jsem měl guláš a zbytečně moc pálil. Bylo to až nepříjemné. Chápu, že někteří vyhledávají co nejpálivější jídla a klidně i používají čili papričky či ostré omáčky. Osobně se k nim rozhodně neřadím.

Nejlepší odpověď
Kepler

Jak kdo má rád guláš ostrý je hodně individuální. Průměrně stačí jedna čili paprička na 3 l, někdo nic ostrého ani nedává. Různé směsi gulášového koření od Vitany apod. už zásadně nepoužívám. Jinak udělat dobrý „hospodský“ guláš je docela věda a naučil jsem se to až před pár lety. Mmj. jsem začal dávat i bobkový list a nové koření. No a ze Slovenska jsem si dovezl jejich mletou papriku a to je úplně jiná liga.

Další odpovědi
Arne1

Nejlépe maďarskou paprikovou pastu specielně na guláš.
Do guláše čili papričky nepatří, jen klasické (pálivé).

da ny

Žádnou směsí koření guláš nekazím :)

Cibule paprika (pěkně červené barvy = Lahůdková nebo Maďaeská, docílí se též vhodným reatováním), sůl. pepř, drcený kmín, lžíce rajč. protlaku, stroužek či 2 česneku (vše odvislé od množství).
Rozvařit střídku chleba, podlévám vývarem (má chuť) a někdy i pivem
Nakonec majoránku.
Kdo nemá vývar, může si „pomoci“ bujonem v kostce… je to na kuchtíkovi.

Ostrý se u nás „nenosí“.
Pálivou papriku nebo chilli lze přidat vždy.
Když zeleninu do guláše, tak podle chuti (nejčastěji papriky a rajčata, houby aj).

http://gulas-recept.fotopu­los.net/gulas-hovezi-recept.html
https://www.re­cepty.cz/gulas-kucharka
a další recepty pro inspiraci najdete.