Avatar uživatele
df

Máte nějakou konkrétní zkušenost s šestým smyslem?

Zažili jste někdy tzv „osvícení“, jakýsi hlas intuice, náhlý nápad, popud. Z ničeho nic myšlenka jak blesk z čistého nebe. Vy ten napad zrealizujete a vše jde rychle hladce jak po másle

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? led, Anikitos, EKSOT123 před 2018 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kepler

Ano, občas se mi to stávalo, ale za šestý smysl to nepovažuju. Prostě jen bleskl nápad a bylo zameteno. Byla to úžasná zkušenost, kéž by se blýskalo častěji 🙂

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Edison

Mno.. já to mám spíše obráceně.. Dost často bývám „poslem špatných zpráv“ a to celkem dost dopředu… Již mnohokráte jsem říkal, jak nějaký úkon dopadne a nikdo mi nechtěl věřit s tím, abych to nedělal složitější, než to je, nebo abych nesejčkoval a nemaloval čerty na zeď. Úspěšnost svých předpovědí odhaduji na takových 80%. Ale občas se mi povedlo tomu předejít… pochopitelně díky vlastnímu přičinění i přes nevoli mého okolí. A mám i srovnávací možnosti, neb je nás více pracujících třeba na jednom projektu, několik výrobků, ale každý kus děláme někdo. Takže mám i referenční srovnání. Ale netýká se to jen techniky.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
orestez

Ano mám. Skvělí herci a výborný režisér.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
aliendrone

Ano mám. Je to takové moje „malé veřejné tajemství“ (nikdo tomu totiž nevěří, myslí si, že je to jen další projev mého „zvráceného“ humoru). :D

Je fuk, jestli tomu říkáš „šestý smysl“, „intuice“, " náhlé osvícení" nebo jakkoliv jinak. I když mechanismus (princip funkce) nechápu, tak jsem přesvědčen o existenci tohoto jevu – vlastní zkušenost podpořená životem a praxí. (podobně jako většina lidí nechápe princip/funkci motoru, což jim ale nebrání v tom být dobrým řidičem)

Spíš mne zajímá DŮVOD PROČ se tímhle zjevně existujícím jevem NIKDO OPRAVDU SERIOZNĚ nezabývá. Ale to už spadá spíš do kategorie „konspiračních teorií“.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ivzez

Ano.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Nebojte sa, za osvietenie nápadom nemôžte. Iné je už jeho realizácia a prípadné dopady.

Napríklad Keplera (viď jeho odpoveď) osvietil geniálny nápad (nevinný) a buď ho realizoval sám, alebo tým poveril niekoho iného (vedome vlastným úsilím), napríklad manželku, deti, firmu…

pokračovanie v diskusii „Pátranie po dôvodoch…“

Upravil/a: led

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dochy

Ale jo… pamatuju při hře takový naprosto jistý pocit že teď padne zrovna… A ono padne. Tedy při hře, kdy o nic nejde. Jakmile je to hra s nějakou odměnou, intuice zpravidla nefunguje 😉

A pak takové ty technické či situační předtuchy v běžném světě, ale to už může být normální funkce mozku, kdy na základě zkušeností dokáže něco odhadnout i bez vědomého zvažování možností…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

Co popisiješ se mně děje denně… naprosto běžná záležitost. Nevidím nic zvláštního a tak ani nemá smysl hlouběji reagovat.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
led

Pátranie po dôvodoch „prečo práve vás osvietilo poznanie 6.zmyslu“ je tak náročné, že taká otázka by tu dlho visela ako veľký neznámy otáznik bez odpovedi. Veď kto by sa namáhal a koho by zaujímali tieto dôvody tohto javu okrem aliendera a mňa (možno), keď to znamená aktívnu veľkú námahu sivej kôry mozgovej a pritom je jednoduchšie a ľahšie je si pasívne počkať na „osvietenie 6.zmyslu“ alebo odpovede iných (zúfalcov).

před 2017 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
df

Já jsem očekával lepší odpovědi. V otázce jsem psal, jestli má někdo konkretní zkušenosti a tady si z toho dělají legraci, nebo odpoví na něco jiného. Tak jakou to má úroveň?

před 2014 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek