Avatar uživatele

Máte nějaké zkušenosti s oskoruší?

Doplňuji:
Dr.Axl: proč neodpovídáš na otázku? Já oskeruši mám, ptala jsem se na zkušenosti a ty tobě evidentně chybí!

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Vyžaduje trochu teplejší polohy, a lepší, nepřemokřelou půdu. Otázkou je, co od tohoto stromu člověk očekává. Zda plody či krásu a zda má pro ni dostatečně velkou parcelu, aby se mohla dožít těch svých set let.
A zkušenosti - nejlépe zajet tam, kde je ještě pěstují.
Doplňuji:
S ohledem na fakt, že oskeruše je u nás celkem vzácný strom, je malá pravděpodobnost, že na internetu narazíš na lidi se zkušenostmi s oskeruší. proto je lepší djet tam, kde je pěstují a zpracovávají. A navíc ještě se můžete společně poveselit na vínem.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele

Kdybys to napsala spisovně, tj. jeřáb oskeruše - tak ti to najde odkazy i na tomto webu - viz níže:
Stáří až 500 let (v jižní Evropě až 600), plody - malvice (např. jablka), šíře koruny až 20 m, dřevo = nejtěžší z evropských stromů, výskyt - jižní Morava, proslulá pálenka, vysazovali již staří římané na hranicích svých dobytých území coby význačné a dlouhověké hraniční dominanty.
http://cs.wikipedia.org/…
https://www.google.cz/…
Doplňuji:
Zkušenosti jsou právě v odkazech - včetně zdejších starších odpovědí, (kromě toho ti dal radu už venkovan, aby sis zajela tam, kde je ještě pěstují).
Replika na mylnou formulaci, jež znemožňuje snadné vyhledání, je též pomoc, aby si tazatel vybral z náhledu to, co jej zajímá.
(Zkušenosti s nimi má můj známý poslanec, vlastník vinic a latifundií na Valticku, neuvedlas, co by tě jmenovirě zajímalo, Jde o nějaký věcný problém nebo o užitečný kontakt? Na Odpovědích kromě tebe, přímo na své zahradě asi nikdo nemá, takže by se beztak jednalo o zprostředkované rady.)

Zdroj: http://www.odpovedi.cz/search? q=oskeru%C5%A1e


Avatar uživatele
Stříbrný

ano...viděl sem v tvarožné lhotě strom a chtěl si koupit pálenku. když sem se dověděl, že za litr chtějí tisícovku, bylo mě blbě hned a ani jsem to nemusel pít...toť veškerá moje zkušenost...

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele

anonym

ad venkovan: šmarjá, jaké zkušenosti? Prostor by byl a všechno ostatní prý je bez potíží! Vždyť to má být stará nenáročná odrůda!

Avatar uživatele
Zlatý

venkovan

U mého PC nevím nic o prostoru, stejně tak nevím v jaké lokalitě se strom má pěstovat. A zkušenost - tu myslím víc v tom smyslu, jak dobře se plody sklízejí, jak se zpracovávají atd. jinými slovy, zda není lepší místo oskeruše si třeba vysadit kvalitní višeň, renklódu, jabloň apod.
Stará a nenáročná odrůda. Obávám se, že to není odrůda, ale botanický druh. A nenáročný - záleží na lokalitě kde se pěstuje.

 

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Bydlení a zahrada

Zlatý Drap 1102
Zlatý mosoj 922
Zlatý hanulka11 500
Zlatý gecco 468
Stříbrný cukrar 332
Zlatý Kepler 273
Zlatý Hlada 258
Zlatý marci1 252
Stříbrný elektrikář 247
Zlatý venkovan 238

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.