doktormax

Máte nějaké zkušenosti s opravou malé ťupky od odlétnuvšího kamánku na předním skle os. automobilu?

Omlouvám se za překlp ve slově kamínek.

Nejlepší odpověď
mosoj

Ano . Lze zacelit v opravně autoskel. Dělají na počkání. Čím je poškození čerstvější tím lepší. Navíc se ťupka" může šířit prasklinou a s tím se již nic nedá dělat. Stačí když necháte stát auto v létě na sluníčku.
Doplňuji:
Sklo tlakem vzduchu nikdy nepraskne. Vždy mechanickým namáháním nárazem cizího předmětu nebo zkrutem karoserie. Což se děje i tehdy pokud necháte stát auto na sluníčku. Karoserie se rozpíná teplem jinak než sklo.
Odtud nebezpečí šíření vyštíplého skla dále prasklinou.
Skla jsou dnes napevno lepená. Již se nezasklívají jako dříve pouze do gumy.
Osobně mně zacelení stálo cca 500 kč . Je to ale již několik let.

Další odpovědi
anonym

Pokud „ťupka“ je v zorném poli řidiče (čili téměř kdekoli 😉 ), vyměň sklo.
Opravit lze vyleštěním jemné škrábance (ale i to je drahé či pracné), praskliny nebo vyštípnutí jsou – v zásadě, neopravitelné (navíc oprava výrazně zvyšuje riziko, že sklo časem tlakem vzduchu nebo otřesy praskne za jízdy).

Doplňuji:
Mosoj: Měl jsem před ´několika´ lety „ťupku“ v pravém horním rohu skla (byla až v ztmaveném pruhu, takže jsem ji pár měsíců nijak neřešil). Pak se při jízdě ozvalo ´lupnutí´ a z ťupky vedla prasklina cca 20 cm (přikládal jsem prasknutí namáhání tlakem vzduchu, ale je možné, že to bylo momentálním zkrutem nebo nějakou vibrací 😉 ).
Bohužel se mi to stalo o víkendu ´na cestách´ – a než jsem se vrátil (cca 600 km), byla prasklina úhlopříčně přes celé sklo, což mi už vcelku vadilo – od té doby, kdykoli mám jakkoli naťuklé čelní sklo, měním je (pojistka stojí cca 500,– Kč/rok).

klob1

Tak jednou se to vyměnilo na pojišťovnu díky jinému autu,které tomu pomohlo.
Pak po druhé stačila díra na silnici v 30km rychlosti v zatáčce a sklo prasklo.Takže mě to stálo 7tisíc na své,protože samozřejmě nikdo nemůže ,že tam byla nebyla označená díra.A do třetice na autě to nové sklo a někdo z paneláku vyhazoval bordel a jako na potvoru nová dírka na skle u řidiče,pak ještě mi někdo na parkovišti naboural auto a ujel.Sice vím auto,které je a bylo přesně odřené ve stejném místě,ale je to k ničemu.

Ano v HK je firma,která umí dírky opravit,ale trošku to stojí,záleží jaký rozdíl je v cenách skla a té dírky.Nebo jestli znáte někoho,kdo má starou škodovku,tak to pojišťovna udělá.Nebo stačí za nákladákem jet pak opsat číslo. U mě už nic nejde,protože je možné jen jednou to vyměnit.