Nerevarin

Máte nějaké zkušenosti s CT vyšetřením?

Mám absolvovat CT vyšetření břicha (ledvin). Dostal jsem pokyny na přípravu, ve kterých se uvádí, že 4 hodiny před vyšetřením nesmíte jíst. Na netu jsem navštívil několik stránek a tyto údaje se velmi liší. Někde požadují minimálně šest hodin nejíst, někde od půlnoci do vyšetření a někde se uvádí že nesmíte ani pít. Díky.

Nejlepší odpověď
mosoj

Pro samotné vyšetření to není tak důležité. Hlavní důvod je, aby se vám neudělalo při vyšetření špatně a nedusil se . Stačí ty 4 hodiny což převážně znamená ráno nesnídat.
Mimo medikace, kterou jste dostal, vám při vyšetření ještě vstříknou do žil kontrastní látku. Někomu se při tom dělá šoufl, ale není to žádné utrpení.
Doplňuji:
Čerpám z vlastní zkušenosti.

Další odpovědi
marci1

Na vyšetření přichází pacient nalačno (alespoň 4 hodiny nejíst, nepít, nekouřit).
Vlastní zkušenost.

da ny

Viz. mosoj
Po vstupu na vyšetřovnu budete muset vypít asi 2 – 3 kelímky vody.
Po vstřiku kontrastní látky do žíly Vás jen trochu „polije horko“, může být sucho v ústech, hned to přejde :)