RyuzakiKate

Máte nějaké vtipné či zajímavé zážitky ze spolubydlení? Podělíte se o ně?

Ať už z vysokoškolských kolejí, privátů…
Asi nic extra zajímavého nemám, ale na pár věcí si přeci jen vzpomenu.

Na prvním privátu jsem se sešla s holkou, která měla stejné datum narození, jen rok se lišil. Bylo to v rodinném domě u starých lidí, kde měla navrch asi paní, protože jsem jednou při odchodu do školy slyšela, jak od ní dědek dostává čočku ve stylu „Proč máš v peněžence jízdenky na mhd?!“ – „No… To nevím, kde se tam vzaly, to mi je tam musel asi někdo dát…“ – „Jo tak vony tam asi přistály! Takže pěkně budeš jezdit na ty rehabilitace!“…

Na dalším privátu jsem měla v pokoji holku, která dělala neskutečný bordel (viz foto). Hrnec stál ve dřezu klidně dva dny, celá koupelna pravidelně zaflákaná od růžový barvy na vlasy, jednou použila i můj hřeben, za což jsem ji hned sprdla. Jednou po příjezdu jsem nemohla najít svoje tepláky, pak jsem přišla na to, že si je „omylem“ dala k sobě do skříně, protože si na křeslo hodila vyprané věci od babičky a pak se hrozně divila, kde se tam vzaly tepláky a prý si řekla, že jí je asi babička dala :)) Jednou jsem zase přišla po škole domů, rozrazila dveře a slečna se vyvalovala v posteli s jakýmsi chlapcem. Co mě rozohnilo ale víc, bylo to, že moje kytky byly přendané ze stolu na zapnuté topení a rolety stažené, takže jsem přerušila romantiku, rolety roztáhla a hrcla si ke stolu :) A co mě dorazilo úplně nejvíc, bylo asi její chrápání. Měla prý nějaký problém s mandlemi, ale tvrdila, že už je objednaná na operaci. Jednou jsem takhle měla před zápočtem a opravdu jsem se potřebovala vyspat, jenže její chrápání mi v tom bránilo. Nepomohla hudba, protože se doslova otřásal celej pokoj, špunty jsem si dávat nechtěla, abych slyšela budík, měla jsem sto chutí ji zadusit polštářem. Tak jsem se zvedla a šla spát do obýváku, kde byl pidi gauč, ze kterýho jsem neustále sjížděla dolů a navíc tam byla zima jak v psírně. No, spala jsem asi 4 hodiny a zápočet jsem dala, ale netrvalo dlouho a přes paní domácí jsme milou slečnu vyštípaly.

Na nynějším bytě tu při mém příchodu byla slečna z Ukrajiny, která se vůbec nežinýrovala mě sprdnout, když jsem někde nedostatečně uklidila. Sama přiznala, že je na to úchylná, to byl pěknej teror, když jsem se nastěhovala, důrazně mi vysvětlila, kde všude se musí uklidit a že má pocit, že když uklidí ona, tak je tam teprv uklizeno. Vypsala nám na ledničku služby po týdnu a co všechno se musí udělat a často nám nechávala vzkazy na dveřích typu „Prosím nepokládej si svoje věci na moje utěrky“. Po 10. večer 100% noční klid, někdy i dřív… Nezapomenu na to, kdy mě probudila asi vo půl 5. ráno, kdy jsem musela poslouchat její vzdechy… Naštěstí pak chodila spíš k němu, ale někdy jsem její pornohekání poslouchala i hodinu v kuse přes dvoje zavřený dveře… psala jsem to tehdá kámošce a stěžovala si a ona mi furt oponovala, ať to beru v pohodě, že to je normální… Za nějaký čas u mě spala a ráno tam ti dva přišli a začlo divadlo… „To je hrozný.“ – „Dyť jsi říkala, že to je normální?“ – „No jo, ale tahle se vyloženě předvádí!“.
Nyní jsem v tom samém bytě s holčinou a klukem, o kterých se vyjadřuju jako o kočičkách, protože málokdy vycházejí z pelíšku, jen když se potřebujou vyprázdnit, vykoupat, udělat bordel, nebo se nažrat ve stylu popcornu, mražené pizzy, těstovin s mletým masem nebo čokolády a když na ně promluvím, tak většinou utečou :) Takže o většinu věcí se starám já a občas jim připomenu, že mají službu, ale vzájemně si (snad) nijak nevadíme.

Nejlepší odpověď
quentos

No jéje, sepsal jsem jich celou kroniku a povídka „Pakárna v pekárně“ získala dokonce čestný uznání v celostátní literární soutěži :{)> ta ovšem nebyla ze spolubydlení, ale z brigády, takže by to bylo offtopic.
Pornohekání jsem si „užil“ taky – naštěstí jen asi dvakrát. Spolubydlící-antropolog na začátku druháku (mimochodem stokrát větší bordelář než já) velevážně prohlásil, že provádí „antropologické výzkumy“, tak jsem se zakřenil, že je mi jasný, co si pod tím představit. On po mně za to hodil knížkou, aby se za pár dní ukázalo, že jsem si to vykládal správně…

Když jsem se stěhoval z koleje dočasně na privát (zhruba na měsíc, než mi kolej zase přidělili), táhl jsem z koleje ve 23:15 v noci na zastávku autobusu věci na zádech ve dvou velkých černých pytlích. Sotva jsem ušel pár metrů, zaskřípí za mnou brzdy, vyskočí dva zjevy a vyštěknou: „Dobrý večer, kriminální policie. Copak to táhnete v těch pytlích?“ Tak jim je ukážu s tím, že peřiny teda bohužel nemám podepsaný. Nakonec mě do Vinohradů vodvezli („abysme zjistili, jestli nás nehópete“) – no kdo kdy měl tak luxusní odvoz při stěhování?
Na privátě ve třeťáku jsem měl chvíli spolubydlícího ze stejného oboru, který už jen čekal, až ho vyhodí ze školy, a kdykoli jsem přišel na privát, našel jsem ho, kterak chrápe. A na jeho polici jsem našel sprej s nápisem „deodorant for active men“…

Další odpovědi
Kepler

Pár dní po ubytování na Strahovských kolejích večer ke mně vtrhl poměrně zhulákaný neznámy študentík a hned: kua, kdo jsi a jak sem ses dostal?! No, spletl si pokoj…

Drap

Ano mám celou řadu zajímavých zážitků

Klaproth

Pokud za spolubydlení považuješ i vojnu, tak ano, pár zajímavých zážitků mám.

Edison

Tak jestli se bere i vojna… no… ne pár, ale mraky. Samozřejmě cdrtivá většina ve spojení a našimi alkovečery. Ovšem to sem nelze ani psát, bo to tu čtou i děti.