Complex

Máte nějaké tipy, jak lze donutit osobu s Alzheimerovou nemocí, která se dlouhodobě nechce umývat, aby se začala mýt?

Odpovědi
Mp2

Musí se ušpinit tak, až bude smrdět natolik, aby to jemu samotnénu vadilo..

Člověk, který má špinavé a smradlave ruce si taky nebude kousat nehty.
Nevím, omylem ho něčím políj, ať se musí převlíct a rovnou i vykoupat..

Doma je přetopeno .. Já řeknu, že je tam nejaky smrad a otevřu okno.. Nikdi mi to.nevyvrací, abych neoznačil za zdroj jeho.

led

Nútiť, presvedčovať môžte človeka len v počiatočnom štádiu Alzheimra. Keď pamäť ešte aspoň čiastočne slúži.
Ak je už v pokročilom štádiu, je ako malé dieťa. Jednoducho treba s ním ísť do kúpeľne a začať ho umývať.

marci1

Lidé s Alzheimerovou chorobou mají často problém s zapamatováním na hygienu a dokonce často odmítají se koupat . Může to být tím, že proces koupání je najednou pro nic příliš složitý, nebo se bojí strany soukromí, jestli se bojí samotné vody. Také problémy se zrakem mohou způsobit, že pacient má problém odhadnout tvar vany či sprchového koutu. Člověk s Alzheimerem také často zapomene jak se používá kohoutek. Nuž a s postupujícím stadiem Alzheimera se na seznam starostí o bezpečnost přidává i špatný celkový fyzický stav pacienta

Jakékoliv má ale pacient důvody, pro které se nechce koupat, vyvarujte se hádání o problému, ale prostě řekněte: „Je čas na koupání.“ Můžete si to také zjednodušit tím, že stanovíte přesný postup a čas koupání. Nezapomeňte odstranit zámku z koupelnových dveří, zkontrolujte zda se v koupelně nenacházejí potenciálně nebezpečné předměty jako např. žiletky a zamkněte skříňky. Následující rady mohou dopomoci ke hladovému průběhu koupání:

Nachystejte si vše co potřebujete ještě před tím, než začnete.
Ujistěte se, že je v místnosti dostatečně teplo.
Napusťte vanu jen několika centimetry vody a zkontrolujte její teplotu.
Vyvarujte se používání lázeňských olejů či jiných produktů, které by mohly způsobit, že vana bude kluzká.
Rozložte si koupání do jednotlivých kroků. Zkuste tento přístup: „Tady je houbička, umyj si s ní ruku.“
Buďte klidný / á a jemný / á, ale také přísný / a. Vyvarujte se rozptylováni či diskusí. Nejlepší je soustředit se na konkrétní aktivitu, kterou právě provádíte.
Nespěchejte a nikdy nenechte pacienta bez dozoru.
Zkontrolujte, zda na pacientově těle nejsou nějaké vyrážky či podráždění kůže.
Pokud je to možné, použijte několik ručníků, abyste pacientovi zajistili teplo a pocit soukromí.
Buďte flexibilní / á. Pokud pacient odmítá šlápnout do vany, zkuste to s houbou, ručníky aby mu nebyla zima, a mýdlem, které netřeba smývat vodou.
http://alzhei­merovachoroba­.com/zivot-s-alzheimerovou-chorobou/

led

marci1
najhoršie, že alzheimer prichádza pomaly a nebadane a pokiaľ ste pri postihnutom neustále, tak si jeho chorobu akosi hneď neuvedomíte, ale máte pocit, ako by sa vracal do detstva… kedysi, keď ašte tomuto javu nedali meno, tomu hovorili: „starý človek sa stáva dieťaťom“
Najhoršie skúsenosti človek získa nie čítaním poučiek, ale priamym prežívaním „alzheimra v praxi“…