Tw!st

Máte nějaké specifické cíle pro rok 2019?

Jak už je tu zvykem, ptal jsem se na to samé rok zpět: https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jake-jsou-vase-cile-pro-rok-2018 Dokonce i 2 roky zpět: https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/mate-uz-sepsane-cile-pro-rok-2017
Prosím, nepleťte si cíle a předsevzetí, cíle pro každý rok si stanovují úspěšní lidé, aby se každým rokem blížili k úspěchu. Předsevzetí si dávají lidé kteří se každoročně snaží zhubnout.

V roce 2018 jsem se podle mích cílů 1) zlepšil v online marketingu (čekal jsem trochu víc, ale každý pokrok je skvělý) 2) Reinvestoval jsem část financí zpět do podnikání- splněno.

  1. Víc cestovat se mi bohužel nepodařilo (nenašel jsem tu správnou osobu s kterou bych rád cestoval)

Mé cíle pro rok 2019 jsou:

  1. Změnit se k lepšímu po fyzické i psychické stránce
  2. Jít na kafe s jednou osobou (ne, není to Ariana Grande- haha)
  3. Rozšířit své podnikání a své znalosti týkající se online marketingu (podobně jako předchozí dva roky)
  4. Konečně VÍCE CESTOVAT!!!! (Twiste, jestli toto čteš někdy v roce 2019, myslím to vážně, nebuď líný!!!!

Nejlepší odpověď
Edison

Nějak nechápu, jaký je mezi tím rozdíl. Podle mě jsou to synonyma. Zhubnutí může přeci klidně cílem být. Spíše je důležité dávat si cíle splnitelné v daném časovém horizontu a k tomu může pomoci si dávat dílčí a konkrétnější cíle.

Další odpovědi
Kepler

Chtěl bych si zvýšit šance na dožití vyššího věku a do té doby si ještě něco užít. Už mám naspořeno na termály. Nic jiného už řešit nemusím 🙂

Anikitos

Já si dávám každý rok tvé cíle, které máš na rok 2019 (kromě bodu č.2). :'D Plus vždycky ještě pár navíc, nějaké konkrétní.

Cestuj sám, když nikoho neseženeš. I tak se dá pořádně pobavit. Třeba někoho potkáš na cestách. 😉

jirka F

Já mám pro rok 2019 také pár cílů například:

  1. Najít si přítelkyni(pomohla ivzez odpovědí na otázku před 899 dny a psycho.)
  2. Udělat zkoušku a řídit motorové vozidlo třídy B.
  3. Soukromé cíle.

zjentek

Hmm… a tak cestovat není špatné.

Mé cíle pro rok 2019 jsou změnit se k lepšímu po fyzické, psychické a intelektuální stránce.

nyjono

Jasně, že jo.
Jen jsi neupřesnil, které tvé cíle jsou krátkodobé a které střednědobé.
A … mnoho lidí asi ví, že cíle mají být splnitelné, konkrétní a s daným datem.
jak konkrétně si představuješ cíle bod 1) a bod 3 a 4))?

aliendrone

Sry woe, ale tohle je blbost. Pokud si vytyčuješ nějaké cíle, tak MUSÍ být KONKRÉTNÍ a PŘESNĚ SPECIFIKOVANÉ!

Asi takhle:

  1. Do prvního června ZHUBNU o 10kg a 3km zaběhnu pod 11 minut. Absolovuji ÚSPĚŠNĚ v Herefordu kurs S.A.S. pro civilisty – především část „odolnost proti výslechu“ nejpozději do… (to je to zlepšní psychiky, fyzičku asi reálně nedáš, jesti ti je víc jak 30 a nejsi OPRAVDU BIG sportovec)
  2. Sejdu se (rande) s tou a tou konkrétní pipkou nejpozději do x.y.2019 ideálně a.b.2019 (To kafe bych vynechal, protože znám některé ženy, co ho nepijí a pak bys byl VLASTNÍ vinou víš kde. Formuluj cíle tak, aby byť jakkoliv obtížné, tak REÁLNĚ splnitelné. Jestli pipka kafe NEPIJE, protože je eko/bio/zdravo-tentononc (zkrátka blbka, co žere naklíčené zrní), tak ti v životě na takový „jed“ jakým je káva NEKÝVNE!!!
  3. Target mého zisku v roce 2019 je tolik a tolik Kč! (sám urči, co je vhodnější – čistý nebo hrubý – však víš, investice atd.) Rozhodně si jako target nedávej obrat! Absolovuji úspěšně školení/kurz ten a ten a získám z něj certifikát/di­plom/etc. o tom, že jsem blablala – nejpozději do x.y.2019!
  4. V červenci 2019 se vyfotím, jak se opírám o Cheopsovu pyramidu, v srpnu bude selfíčo z Isladnu na vrcholu Snæfellsjökullu.

Tvoje cíle jsou „okecatelné“ – tedy vlastně ani OPRAVDOVÝMI cíly nejsou, nýbrž jen přáními. A to je SAKRA rozdíl! ;) :D :D

Jinak co se týká odpovědi, ANO, mám specifické krátko, středně i dlouhodobé cíle. :)

klumprt

  1. Dosáhnout při běhu tempa 4 minuty 30 sekund na kilometr a to aspoň na prvních třech kilometrech.
  2. Uběhnout trasu z práce domů (Asi 14 km, ovšem ne ve shora uvedeném tempu. Postačí po celou dobu běžet.)

To všecko do 30.června 2019. 🙂

hapiky

Mám skromný cíl: Chci, aby nový rok byl pro mne mnohem úspěšnější než ten starý!

Tw!st

Aliendrone: Podobně jako odpověd pro Nyjoko.. To, že jsem nezveřejnil konkrétní hodnoty a čísla neznamená, že je nemám sepsané u sebe v soukromí 🙂

aliendrone

So… nejsem delfská věštírna, takže z principu bylo nutné věc uvést na pravou míru, jistě chápeš. :)

Tw!st

Nyjono: Vím že jsem nenapsal konkrétní hodnoty, to zůstane u mě v soukromí, hlavně bod č.1, bod č.3 by laik který se v tom nepohybuje stejně konkrétněji nepochopil, jednoduše se ale jedná o to, že chci mít alespoň o 5–10 více stabilních klientů mé marketingové služby. bod č.4 se může ještě v průběhu roku změnit, ale rád bych navštívil Dubaj nebo Bali.

Anikitos: Je mi ctí 🙂

Anikitos

@Edison

Ono předsevzetí jsou spíš takové malé cíle (které většina ani neplní, ani jim nevěnuje pozornost). Je to spíš rozhodnutí – volba, u které si lidé slibují, že něco změní. Cíle jako takové víc zasahují do života.

No, ono předsevzetí se moc nepoužívá (jen vždy na Nový rok). Ale jinak by se to asi dalo označit za synonymum k cílům.
:)

Edison

To je nesmysl.. Předsevzetí může být i velkým cílem… Třeba přestat kouřit… (to dávám jako příklad, já se za tím nehoním)… A může to být i zcela reálným cílem… Dokonce splnitelným… Jenže… kdo nezkusil, těžko uvěří, žo tohle chce plán: Navšívit odborníka, dát na jeho rady, řídit se jeho doporučeními… a další a další… A pořád není jisté, že to vyjde… Nebo předsevzetím mlůže být, že pro splnění cíle přestat kouřit splním nejen nařízení lékaře, ale i jeho „pouhá“ doporučení… A chceš říct, že to je málo? V zásadě není… Všechno to vede k zásadnímu cíli přestat kouřit… Takže klidně se dá říct, že něco co je dílčím cílem je předsevzetím, nebo obráceně… je to pravdu úplně fuk. Nebo by se dalo říct, že dílčí cíl je zásadní, kdežto předsevzení méně zásadní? Jenže ono jedno bez druhého fungovat nebude… Tím se smysl obého vyrovnává, takže vidím jako účelnější toto fak nerozlišovat… Atd., atp… Tedy není malých cílů… všechny jsou stejně velké… Ale existují dílčí cíle, coby cesta k dosažení zásadních cílů. Jestli chceš, můžem na toto téma mnohem více diskutovat, ale to se hodí spíše k… pivu…

Anikitos

Tak jo, asi to může být i velkým cílem (ono je spíš těžké definovat velký a malý cíl, asi záleží na prioritách jedince…)

Já bych označil totiž předsevzetím (malým cílem) nějaký návyk (právě to kouření, závislost, povaha, cvičení-zhubnutí) a za velký cíl bych označoval něco co vede k úspěchu – co chic získat (něco „věršího“). Jakože to jedno je změna a to druhé spíš něco nového, po čem opravdu člověk touží… ale tak to je asi můj pohled.

No já myslel, že to předsevzetí není přímo synonymum k cíli, ale k ROZHODNUTÍ a VOLBĚ (že chci něco změnit), ale že se to netýká cíle ale té změny – cesty.
Jako je to tady:
https://slovnik-cizich-slov.abz.cz/web­.php/slovo/pro­airesis-rec

Edison

Celý vtip je v tom, že, zůstaňme u toho kouření, může se stát, že přestat kouřit může býti dílčím cílem k tomu získat velký majetek (nebo uznání, nebo co chceš, ono je to nakonec fuk… všechno ti může pomoct třeba v cestě na akademii věd, pak získat prostředky, pak získat tým, pak vyvinout něco třeba v základním výzkumu… kdo ví… Proto není malých cílů a není „jen“ přdedsevzetí… Je to snad jen o definování cesty prostřednictvím dílčích cílů? Nikoli… Definováním malého dílčího cíle a ne tak přesného dalšího bodu cesty to nedegraduje celý smysl života.. Tohle naopak v dalším kroku jedine otevírá další možnosti, oproti tomu jít „slepě k dfalšímu příliš předem vytyčenému bodu cesty“… Mnohokráte se osvědčilo „jít třeba oklikou s vynaložením významě méně životní síly“ k dosažení cíle. A navíc v průběhu cesty snadno zjistíme, že původní cíl mohl být nesmyslný… a mělo by smysl dále směřovat právě k tomu „omylu“ a na konci zjistit, že to byla blbost? Ne.. To jsou okamžiky, kdy se má uplat%novat flexibilita… Navíc v průběhu cesty se spíše ukazují možné a nemožné nejen cesty, ale i dosažitelné cíle.. ať už ty dílčí, nebo klidně i ty konečné… A nakonec.. ani konečný cíl nemá býti absolutně konečný. Pořád by měl otevírat další možonosti cesty… Celá pavičina historie je vlastně neuzavřená a každý "konečný cíl jednotlivce je jen dílčím cílem společnosti…

Anikitos

Předsevzetí = rozhodnutí

Edison

Kepler: Tak přestat chlastat, umejt, vyčurat, pomodlit a spát!! 😁

Kepler

Jo, a potom na začátku ledna zajistit ubytování za rozumné peníze.