TomDG

Máte nějaké osvědčené tipy na léčení aft?

Ahoj, chtěl bych se zeptat, jestli nemáte někdo tip na léčení aft, který vám funguje. Udělala se mi afta na dásni, je sice malá, ale hrozně nepříjemná a bolí to (nejspíše při čištění kartáčku se mi udělala oděrka a vznikla afta). Na internetu jsem už zkoušel nějaké tipy, ale rád bych se zeptal vás, jestli nemáte nějaké osvědčené postupy :) Zkoušel jsem si na to jednou dávat ocet, ale myslím si, že to akorát víc rozdráždím a déle se to bude hojit. Děkuji :)

Odpovědi
gecco

Slivovice – kloktat a vyplivovat dovnitř…
😉
_____________­________________________­___
To, co zmiňuje Tforro, je gencianka, koupis v lékárně, ale bacha – pokud nemáš v pořádku sklovinu, zabarvi ti (nevratné) zuby…
___
Ocet je spíše škodlivý, pokud nejsi zletilý (na slivovice), zkus citron nebo limetku…
😉

tforro

Existuje taková fialová vodička určená k potírání (např. vatovou tyčkou určenou do uší), nebo vyplachování úst. Název si už nevím. Je k dostání na v lékarně bez předpisu. Po aplikaci na aft to několik vteřin pálí jako čert, ale po chvíli to nejde ani cítit. Pravděpodobně v tom jsou i lokální anestetika.

brillant

http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=afty

Šidlo

vitamín C, E, B-komplex.....v ta­bletkách, kyslé džúsy akurát spravia viac bolesti

ak ich mávate pravidelne – môžu byť z vírusu.....treba posilniť imunitu

a pravidelne meňte zubný kartáč…zmizne aft, vymente kartáč

TomDG

Děkuju za tipy :)

Gecco – o tom jsem také četl, tak to půjdu vyzkoušet :)
tforro – a nevíš jak se prosím jmenuje? :) nějakou podobnou jsme doma měli

Mika.0.1.

Borová voda

anonym

Borovou vodou se vyplachují oči a ne huba.

anonym

gecco, k čemu ho to navádíš, vždyť to je chlapec. 🙂

gecco

I chlapce lze léčit…
😉
No – a navíc z nej, časem, pravděpodobně, bude muž – tak ať si zvyká, že to chlapi nemaj jednoduchý…
😉