Mate nejake napady , jak by dal svet vylepsit ? -iv-

Nejlepší odpověď
annas

Domnívám se, že nejdůležitější je změnit jednotlivce, jeho chování, způsob myšlení, morální vlastnosti atd. Nemůžeme člověka změnit zvenku, ale zevnitř …

Další odpovědi
dědapetr

Myslím,že o nápady by nebyla nouze,ale zrealizovat by to asi nešlo.

barnajka

Svět může vylepšit jedině mír. A nemyslím jen mír v pravým slova smyslu – že skončí války a lidi se přestanou mydlit mez sebou… Je potřeba, aby si každý konečně uvědomil, o čem život doopravdy je. Aby se každý smířil sám se sebou a s tím, co má a přestal se honit za nesmysly. Svět můžeme vylepšit jedině tak, že každý z nás vylepší sám sebe. Když bude najednou planeta plná takhle „vylepšených“ lidí, to by v tom byl čert, aby ta změna nebyla znát :))

Perfektně to řekl Lao-c':
Jestliže má být mír ve světě, musí být mír v národech.
Jestliže má být mír v národech, musí být mír ve městech.
Jestliže má být mír ve městech, musí být mír mezi sousedy.
Jestliže má být mír mezi sousedy, musí být mír doma.
Jestliže má být mír doma, musí být mír v srdci.

tom004

Možná,výměnou,nás lidí,za nějaká rozumnější zvířata. :))

fcoop

Ani snad ne.
Všichni velmi dobře víme, co je špatně a stejně se nic nezmění.Tedy – k lepšímu.
Jeden z popisů fenoménu,který lidé nazvali evolucí tvrdí(kromě řetězců příčin a následků),
že:„Vše spěje neochvějně k cíli“.
A tak třeba i to,jak zacházíme s touto planetou,a kam to nevyhnutelně spěje – třeba i to k „evoluci“ patří.
Jak to je? Co se má stát,to se stane.