autoromanek

Máte nárok na náhradní bydlení podle nového OZ pokud máte smlouvu na dobu neurčitou a vše řádně platíte?

V případě,že vše řádně platíte (nájem,elektři­nu,vodu) a nejste majitel žádné nemovitosti a majitel (nyní úřad v zastoupení stát) se Vás snaží vyhodit na ulici,bez další náhrady ubytování,protože se rozhodl dát nemovitost do držby a získat rychlé peníze, jak se může občan proti tomu bránit? Navíc podle nového OZ pro občany sociálně slabší občany,na to bylo v novém zákoně zapomenuto a neřeší to.

Nejlepší odpověď
ivzez

Podle NOZ už majitel není povinen v případě
výpovědi nájemní smlouvy zajistit náhradu.
Podle zákonodárce se situace s byty změnila,
bytů je nyní dost a každý si může najít vyhovující bydlení sám …

Pokud jste obdrželi výpověď,
můžete se pokusit obrátit na soud,
ale myslím, že by bylo rozumnější
(a jistější) si hledat jiný byt.

Pepa25

Co to znamená „majitel (nyní úřad v zastoupení stát)“? Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových? Ten rozhodně není motivován „získat rychlé peníze“ … Ale samozřejmě má právo prodat dům v dražbě i s nájemníky. Docela by mě zajímalo, jaký je tam nájem …

autoromanek

No a to je právě to na co NOZ zapomněl a to jsou lidé tzv.sociálně slabý. Týká se to osoby mne blízké. Bydlí a platí 15let bez problémů a najednou výpověď. Ta osoba žije pouze z důchodu který pobírá ve výši 4650,–Kč měsíčně. Na soudy nemá ani ona ani já. Na to si sehnat podnájem v takové výši jako nyní platí je spíše z říše fantazie, takže ulice… To jsme to dopracovali s novým OZ!!! Podle toho předchozího nárok by měla,nyní pouze bezdomovec…Děkuji za odpověď..

Pepa25

V případě tržního podnájmu dosáhne na příspěvek na bydlení, ne?