Kai

Máte možnost vycestovat do zahraničí, aby jste se naučili jazyku. Vycestujete ?

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
johana 56

Ano

Ano,nejlépe se cizí jazyk učí mezi lidmi,v praktickém životě.

Další odpovědi
hanulka11

Ano

a nebudu váhat ,dřív to nešlo

aramah

Ano

Za nás maximálně azbuka jo a nj.

Terryle

Ano

Loni jsem toho využila a ani moment jsem nelitovala. Odhodlávala jsem se sice děsně dlouho – jsem líná a pobyt v cizojazyčným prostředí zprvu bolí, ale fakt ti to dá hrozně moc. Asi, kdybych měla možnost ještě jednou, vyjedu znova… teďka už aspoň vím, že to za to odhodlávání stojí.

anonym

Ano

Učebnicový jazyk se značně liší od hovorového, navíc je neocenitelný přínos v samostatnosti, schopnosti adaptability v cizím prostředí, kde musíme obstát přes odlišné návyky a v neposlední řadě poznání tamní mentality i reálií a historie.

venkovan

Ano

Myslím, že není třeba psát „máte“, protože ta možnost tu je.
Těch je hodně, od školy, zaměstnavatele, prostřednictvím neziskové organizace a i v vrámci mezinárodních pogramů pro dobrovolníky.

WeeBear

Ano

Možná odjet na měsíc do Polska. Ale že bych jezdila kvůli němčiny do Velké Británie, nebo USA, to ne. A kvůli němčině do Německa také ani omylem. 🙂

Natee

Ano

Na jaře jedu do Londýna – s pár lidmi ze třídy, budeme v tamní rodině, takže se budeme muset domlouvat a komunikovat s nimi anglicky.
Obávám se, že se nedomluvím, ale snad to bude fajn.. Ty památky =)

samicek333

Ano

Děda Louda

Myslím, že by bylo dobře nejdříve zvládnout češtinu.