bolak

Máte mezi svými známými někoho koho považujete za hrdinu?

Ať už to pro vás znamená cokoliv..

A pokavaď jo, tak čím si tento titul zasloužil?

Nejlepší odpověď
anonym

Svoji manželku,to proto,že už se mnou vydržela 36 let!
P.S. A doufám,že vydrží další léta!

Další odpovědi
Kohut57

Je to dost dobrá otázka. Za hrdinství považuji odpor politické zlovůli. Ale nějak si vzpomínám jen na samé převlékače kabátů, ať je to dříve nebo nyní. Vůbec žádný hrdina z blízkého okolí, kterého bych si vážil, se mi nevybavuje.
Doplňuji:
Za hrdinství považuji vykonání činu , který není nijak příjemný nebo milý, ale je principiálně prospěšný. Manželku bych v této roli nerad viděl, protože ji miluji a už vůbec ne ve vztahu ke mě, to mi zní slaboduše.

led

Hrdinov máme okolo seba strašne veľa.
Hrdina je každý, kto vykoná viac než je jeho povinnosť.
Doplňuji:
Tesám do kameňa pod sochou Mysliteľa (barbakana):
„on není hrdina, který zachrání zeměkouli,prin­c,který se utká z drakem,on je vlastně každý hrdinou ve svém životě.“

briketka10

že by já a ségra, jak jsme zachránily toho opilce a vytáhly ho z těch kolejí ??
my to považujeme aspoň za dobrý skutek a kdyby nás přitom někdo viděl a jel vlak, tak by nás prohlásil za hrdinky :D
na nic jiného si nevzpomenu..

anonym

Po 25 letech služby u hasičů je pro mne těžké někoho označit za hrdinu. Může to být máma, která nás dobře vychovala, může to být osoba, která obejde republiku podél hranic.

led

Hrdina je každý, kto vykoná viac než je jeho povinnosť.

hanulka11

barbakane- tys mi to vzal z úst, chtěla jsem napsat totéž o mém manželovi ,ale my spolu jsme dýl......

anonym

Tak to už vás nedoženeme! 🙂

Kohut57

Nerozumím tomu, že je partner hrdina , že to se mnou vydržel. Vysvětlete mi to .

anonym

Milý zlatý,pokud ještě nejsi ženatý,tak to ještě(snad)ne­pochopíš. Ono je i hrdinství,když ti žena povije potomstvo,hrdinství je i to,že tě drží za ruce když jsi velmi nemocný a na celou rodinu je sama. Víš,on není hrdina(filmový),kte­rý zachrání zeměkouli,prin­c,který se utká z drakem,on je vlastně každý hrdinou ve svém životě.

Kohut57

Tak už to Barbakane chápu, největší hrdinky jsou cikánky, soudě podle počtu potomků. To, že to žena se mnou vydržela řadu let je také hrdinství, né láska? Nemyslím si, že bych byl takový kretén, aby se mi hrdinsky obětovala, ale že se mnou chce žít, protože si mne vybrala pro vlastnosti naplňující představy o ideálním partnerovi, se kterým se vzájemně milují , obdivují , obohacují, společně brání i pomáhají si. To vše, je pro mne opravdová láska, ne hrdinství. S délkou vztahu to pouze narůstá. Ani pomoc v nejhorší chvíli nepovažuji za hrdinství, ale projev pevného vztahu. Víš, hrdina je podle mne někdo , kdo se obětuje, aniž by něco dostal nebo očekával, že dostane. Manželství bez vzájemného obdarovávání vším , pro druhého příjemným ,mi více než hrdinství připadá jako úplně zbytečný vztah. Vím, že se říká být " hrdinou všedního dne", ale je to v podstatě trapný , buranský a alibistický žvást, svědčící o tom, že jsem kretén , s kterým je div, tedy „hrdinství“, že to manželka vydržela. Nemyslím si , že je to tvůj případ, ba naopak, podle hezkých projevů vztahů které popisuješ. Proč tedy hrdinství? To s tím přeci nemá nic společného. To už daleko více i ta pohádka , kterou si zvolil, jako obraz. To přirovnání manželství k hrdinství je přesná ukázka pomatení