Ametyst

Máte letos dobrou úrodu ovoce?

Vloni bylo veliké sucho, ale přes to mediální strašení byla nadúroda ovoce. Palírny nestačily zpracovávat jablka a švestky. Letos je léto příjemné, teplo s více dešti, ale ovoce se u nás neurodilo.

Nejlepší odpověď
paul1

Jablka žádné, švestek bylo hromadu, až se větve prohýbaly, ale skoro vše opadalo, hrušky nic moc, ale bylo mnoho malin, teď sbíráme ostružiny, těch je požehnaně. Fíky jen sem tam, máme také hodně aronií, už máme zpracovaných dost, tak rozdáváme. Aronie a vinné hrozny ty každoročně nezklamou.
Takže skoro jako vždy – něco se urodí tento rok, něco zase příští, tak se to střídá

Další odpovědi
Ambrosios

Vůbec žádnou, buď to přemrzlo nebo uschlo.

Na jaře bylo všude květů plno, ale ani se nestačily rozkvést a opadaly, takže žádné plody, žádná jablka ani ringle, nic.

annas

  1. Třešně shnily na stromě, nebylo jich sice moc, ale dozrály v době dešťů.
  2. Švestky – padají, jsou červivé zevnitř i shora.
  3. Jedině, co nás čeká, je snad úroda hroznů. Zatím jsou ještě zelená, ale během měsíce budou vypadat tak, jak jsou na fotografii. . Krásně voní, někomu chutí připomínají borůvky, jinému maliny.

Drap

Letos velmi mizernou.

Rokio

Stromy na zahradě u našeho rodinného domku, ve kterém bydlíme, urodily dost meruňek, ale byly nevalné kvality.

zjentek

Celkem všeho dost, ale všechno kazové, kazivé a když už vydrželo, tak bylo jaksi bez chuti, nikdo si nepošmákl. Nevalná kvalita, jak píše Rokio. Zužitkováno nebylo skoro nic, drtivá většina plodů přišla vniveč. Už teď vidno, že s bablky a švestkami to nebude jinak. Možná bilanci vylepší hrvíno a dobře vypadají ořechy, i když letos méně než obvykle.

EKSOT123

Na Vysočině loni nakonec trocha ovoce bylo, ale třeba na švestky bylo moc sucho a většina spadla. Letos je sucho snad ještě větší. Včera jsem viděl čerstvou půdní sondu: Poslední 2 týdny trošku zapršelo, což se projevilo mírným provlhčením ornice zhruba do 20 cm hloubky. Pod ní až asi do 2,5 m hloubky totálně suchá zem. Ve 3 – 4 metrech už je to dobré, ale spodní voda se ještě neukazuje.
Bylo dost třešní, ale jen na některých místech, kde nezmrzly. O 100 metrů dál stejná odrůda nebylo třeba nic. Švestky max do 10ks/ strom, stejně jablka. Víno normální úroda. Kupodivu na některých lískových keřích jsou oříšky, ale ne moc.

Klaproth

Průměrnou, s výjimkou třešní, těch se nám urodilo velmi mnoho.

Ametyst

Díky za vaše odpovědi!! Nemám bohužel ještě tolik bodů, abych ohodnotila odpovědi palcem nahoru.
Máme 2 vzrostlé třešně, ale žádné plody letos nebyly: proto ptáci dělali nálety na rybízové a borůvkové keře. Je pro mě neobvyklé přikrývat rybíz, ale letos to byla nutnost.