Kelt

Máte kolem sebe pořádek?

Někde jsem četl, že nezáleží na tom, jak to vypadá, ale jak to funguje. Tedy oděvy uležené do komínků, vše pěkně vypadá, ale když hledáte něco, trvá to hodinu i více. Jak jste na tom vy? Děkuji.

Nejlepší odpověď
Kepler

Jak kdy. Někdy jsem moc líný a utěšuji se, že pořádek je pro blbce a inteligent zvládá chaos. Pak přijde náhlý záchvat činorodosti a pustím se do úklidu. V každém případě ale mám rád, když každá věc má své místo a nemusím ji dlouho hledat.

Další odpovědi
jáára

Mám všechno nářadí v jednom kufru. Ostatní chodí a hledají. Hodinu, dvě…

orwell

Nemám. Nemá smysl protivit se přírodě a ta směřuje od pořádku k chaosu. Entropie prostě roste a nemá smysl snažit se porazit přírodní zákony.

Rokio

Ano, mám. Jsem pořádkumilovný.

Horší je mít bordel v pečlivě uklizených věcech než mít pořádek v bordelu. Jsou lidé, kteří mají rozházený majetek, ale mají v tom systém.

Pořádek je stav, kdy daná osoba ví, kde má svoje věci.

Drap

Nemám

Edison

Pořádek je pro blbce. Inteligent zvládá i chaos!

Kajoch

Mám..!?

zjentek

Obdivuji feng -šuej a v tom svým (mnou vytvořený šuej) vidím lad, harmonii a především pořádek. Ostatní ho tam nevidí, vidím ho tam sám. Nu, co už… (;

marci1

Celkem ano. Zejména od doby, kdy jsem začala ukládat oděvy, ručníky, utěrky ap. „nastojato“ (dle metody japonky KonMari). Prádlo lehce vyjmeme, kdežto z komínků nám to tak nejde a prádlo padá. Doporučuji. Kdo zkusil, nechce jinak! 🙂
https://www.id­nes.cz/onadnes/mo­da/jak-slozit-obleceni-podle-marie-kondo-konmari.A160422_151­710_modni-trendy_haa
http://colora­dosafariproper­ties.com/konma­ri/

Pepa25

Ne. Problém nevidím ve fungování (mám pocit, že pořád něco hledám bez ohledu na pořádek či nepořádek), nepořádek mě mrzí, protože věřím, že človek potřebuje být obklopen krásou, jinak jeho duše okorá …