Avatar uživatele
autacek

Máte doma vlastní holínky?

A pokud ano, víte jakou značku, nebo alespoň barvu?

Hlasujte v anketě
Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? annas, da ny před 2180 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

ano

Dokonce několikatery

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
da ny

ano

I ty úplně první (z 1. třídy ZDŠ), Primky, přes 50 let staré a ještě „šlapou“. ;-D
Nyní hodinky nenosím. Na menší ciferník nevidím, na cibule mám příliš drobnou ruku. V práci by mi překážely, musím sundavat…
Čas kontroliji na MT, při práci z nástěnných hodin.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?Lamalam Nahlásit


Avatar uživatele
annas

ano

Nevím sice, k čemu vám to bude dobré. Ale mám černé gumové. Když jsem si je asi před dvěma třemi lety kupovala, obešla jsem obchody, marně. Jen u Vietnamců mně nabídli černé, jenže bohužel, jsou o dvě čísla větší, takže musím chodít opatrně, i když je nosím jen na zahradu. Ale přesto jsem zakopla a ošklivě si rozbila koleno.

Vzpomínám si na srpen 1968.. Bylo to 22. nebo 23. srpna, během dne začalo pršet, dokonce velký liják. Promáčela jsem si boty, proto jsem se rozhodla, že si koupím gumovky.

Došla jsem k prodejně obuvi. Vedle ní stál sovětský tank a mířil na náměstí. To bylo poloprázdné. Vešla jsem do obuvi, ani živáčka, koupila jsem si červené holinky a odešla. Příjemný pocit jsem neměla, i když jeem měla nohy v suchu.

Vydržely až do roku 1997, tehdy jsem si koupila nové, když byla v našem městě byla povodeň a několik dní nebylo možné vyjít z domu bez holinek , ty červené už dosloužily.

Na koupi těch červených jsem stále nezapomněla.

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
aliendrone

ano

Jestli myslíš gumáky – tak dvoje – standardní a „zimní filcáky“. (zednické, oboje černé, značku nwm) Holínky mám ještě myslivecké/rybářské (čert ví – trochu gumáky, nahoře šněrovací – dobré na houby, když je mokro) a jezdecké. Ty byly zakázkově šité jedním starým pánem, moc pěkné a totálně nevyužité. Nikdy jsem k těm zpoceným smrdutým herkám nenašel vztah a dnes už mne nikdo ani nenutí. ;) :D :D

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kulpix

ano

Samozřejmě mám několikery holínky, jedny vojenské(zelené), jedny BARUM

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lamalam

ano

Ano, mám vlastní. Do cizích bych nevlezla.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Jiří Bohumil

ano

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
honza85

ano

pro sebe si kupuju holínky Dunlop a dětem jsme nedávno koupili dětský holínky Bundgaard https://www.lit­tleshoes.cz/det­ske-holinky:bundgaard/

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
aliendrone

annas – pokud jde o pracovní gumáky, tak je seženete v OBI, Bauhausu apod. řetězcích v oddělení pracovní výstroje, dokonce jsem tam viděl pidivelikosti (dámské/dětské)! Zelené seženete v krámech pro myslivce/rybáře, někdy i v armyshopech. Červené jsem neviděl ani nepamatuji, ale růžové ano. V Holešovické tržnici. Ale byly dekorované kytičkami… ;) :D :D

před 2177 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Děkuji. Zatím mám ty černé, tehdy opravdu neměli mou velikost. Neměli ji ani v sousedním městě, zjišťovala moje známá.

Když jsem si gumáky kupovala v srpnu 1968, tehdy se začaly nosit barevné, navíc v prodejně obuvi pracovní stejně neměli. Nepamatuji se už na jiné barvy, ale nabídli mně v mé velikosti jedině červené. Ale opravdu tehdy strašně lilo, barvu holínek jsem neřešila, hlavně, že jsem měla nohy v suchu a mohla jsem opustit prostor, kde na "mě mířil " tank.

Při povodni 1997 jsem zjistila, že do těch červených teče, takže hned, jak se dalo, jsem si koupila nové – byly žluté s černými stříkanci. Opět bez výběru. Využila jsem je při zalévání, později i při menší vodě. Ale i ty měly svůj čas.

Třeba při nákupu těch další, budu mít větší štěstí. 🙂

před 2177 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Lamalam

annas > červené gumáky ve vypjaté atmosféře srpna 68? Já bych se bála lynče.

před 2180 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek