Kazatel

Máte doma nějakou věc, jež je starší, než jste vy?

Nejlepší odpověď
aliendrone

Jasně. Mám dokonce věci, které jsou starší, než kam sahá dohledatelný rodokmen kteréhokoliv zdejšího uživatele. :)

Ježíš Kristus>>> A JAK se proboha určuje „stáří“ elektřiny? Víš, já jen jestli mi PRE nedodává nějakou „prošlou“, takříkajíc po záruce. ;) :D :D

Jinak ohledně stáří těch prvků – pokud jde o vodík v našem těle, tak víme celkem dobře, jak je starý. Vznikl cca 380 000let po Velkém třesku. Tedy jako prvek, pochopitelně, předtím byl vesmír jen v plazmatickém skupenství. Protony (tedy jádra vodíku) vznikly spolu s vesmírem (na nějaké bambiliardtině sekundy rozdílu nebudeme bazírovat). :)

Další odpovědi
JežíšKristus

Dům, elektřina, voda v PET lahvi.
Pokud se odchýlíme od pojetí věci ve smyslu občanského zákoníku (člověkem ovladatelná část prostoru či přírodní síla), pak lze velice těžko určit, jak jsme staří. Je nutné si uvědomit, že prvky v našem těle (železo, uhlík…) nevznikly nějak záhadně při našem narození, ale jakkoliv tvoří naše tělo, tak zde byly již miliony let. Naše těla jsou tak fakticky pouze výsledkem chemických reakcí milionů let starých prvků. Těžko určit, když došlo k prvotnímu vzniku např. té které konkrétní částice železa, která nám putuje krví.

EKSOT123

Tak půl na půl. Je mi přes 50, starší máme nějaké hrnce a nádobí, nějaký nábytek, traktor, asi i nějaká kytka v květináčích, knížky, fotky, minerály ve sbírce, část dřeva na topení, asi bych našel i nějaké zbytky uhlí,… Hapiky, učitel mineralogie si nám občas povzdechl: „Jó to za našich mladejch let, když vznikalo černy uhlí, …“

Drap

Mám spoustu takových věcí. Spoustu věí má starších sta let.

Kelt

Ano. Třeba knihy.
A sekeru od Jana Husa. Několikrát jsme měnili topůrko nebo železo, ale to nevadí.

Kepler

Rakouskou feldflašku z 1. světové.

paul1

Nástěnné bicí hodiny od tchána, nějaké mince, lihový vařič z 1.světové, nějaké známky …

plebs

Grešle, Tolar Bílý groš.

dubraro

Protože se zajímám o staré fotoaparáty, mám takových předmětů celou řadu. Například v jednom Rolleiflexu jsem při jeho opravě našel uvnitř vyryté datum výroby: 18.3.1936.

hapiky

Nemám, ani mít nemůžu, protože já pamatuji Šemíka ještě jako hříbě!

elkon

Hloupý dotaz.

led

Manžela, správnejšie jeho rodný list.

Rocker

Spoustu,třeba starožitnosti po dědovi a babičce.Některé z těch věcí i oni zdědili po svých rodičích…

Marty Koller

Elkon: proč by to měl být hloupý dotaz?

EKSOT123

Pepa25, to je dané také tím, že žijeme v relativně dobrých podmínkách a míru. Můžeme se spoléhat na výhody majetku a know how dříve nabytého, i když to v určitých případech může být spíš zátěž. Kočovníci, migranti a lidé ve válkou zničených oblastech mnoho starých věcí nemají.

Pepa25

IMHO nechápu, co je na této otázce zajímavé: nějak si nedokážu představit, že někdo NEMÁ doma nic staršího, než je on sám …

Ametyst

Ježíš Kristus jako správný extrémní levičák všechno relativizuje. I věk podle občanského průkazu.:-))