Avatar uživatele
Kazatel

Máte doma nějakou věc, jež je starší, než jste vy?

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? paul1, hapiky, JežíšKristus před 853 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
aliendrone

Jasně. Mám dokonce věci, které jsou starší, než kam sahá dohledatelný rodokmen kteréhokoliv zdejšího uživatele. :)

Ježíš Kristus>>> A JAK se proboha určuje „stáří“ elektřiny? Víš, já jen jestli mi PRE nedodává nějakou „prošlou“, takříkajíc po záruce. ;) :D :D

Jinak ohledně stáří těch prvků – pokud jde o vodík v našem těle, tak víme celkem dobře, jak je starý. Vznikl cca 380 000let po Velkém třesku. Tedy jako prvek, pochopitelně, předtím byl vesmír jen v plazmatickém skupenství. Protony (tedy jádra vodíku) vznikly spolu s vesmírem (na nějaké bambiliardtině sekundy rozdílu nebudeme bazírovat). :)

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
JežíšKristus

Dům, elektřina, voda v PET lahvi.
Pokud se odchýlíme od pojetí věci ve smyslu občanského zákoníku (člověkem ovladatelná část prostoru či přírodní síla), pak lze velice těžko určit, jak jsme staří. Je nutné si uvědomit, že prvky v našem těle (železo, uhlík…) nevznikly nějak záhadně při našem narození, ale jakkoliv tvoří naše tělo, tak zde byly již miliony let. Naše těla jsou tak fakticky pouze výsledkem chemických reakcí milionů let starých prvků. Těžko určit, když došlo k prvotnímu vzniku např. té které konkrétní částice železa, která nám putuje krví.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
EKSOT123

Tak půl na půl. Je mi přes 50, starší máme nějaké hrnce a nádobí, nějaký nábytek, traktor, asi i nějaká kytka v květináčích, knížky, fotky, minerály ve sbírce, část dřeva na topení, asi bych našel i nějaké zbytky uhlí,… Hapiky, učitel mineralogie si nám občas povzdechl: „Jó to za našich mladejch let, když vznikalo černy uhlí, …“

Upravil/a: EKSOT123

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Mám spoustu takových věcí. Spoustu věí má starších sta let.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kelt

Ano. Třeba knihy.
A sekeru od Jana Husa. Několikrát jsme měnili topůrko nebo železo, ale to nevadí.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kepler

Rakouskou feldflašku z 1. světové.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
paul1

Nástěnné bicí hodiny od tchána, nějaké mince, lihový vařič z 1.světové, nějaké známky …

Upravil/a: paul1

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
plebs

Grešle, Tolar Bílý groš.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dubraro

Protože se zajímám o staré fotoaparáty, mám takových předmětů celou řadu. Například v jednom Rolleiflexu jsem při jeho opravě našel uvnitř vyryté datum výroby: 18.3.1936.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hapiky

Nemám, ani mít nemůžu, protože já pamatuji Šemíka ještě jako hříbě!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elkon

Hloupý dotaz.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Manžela, správnejšie jeho rodný list.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Rocker

Spoustu,třeba starožitnosti po dědovi a babičce.Některé z těch věcí i oni zdědili po svých rodičích…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Marty Koller

Elkon: proč by to měl být hloupý dotaz?

Avatar uživatele
EKSOT123

Pepa25, to je dané také tím, že žijeme v relativně dobrých podmínkách a míru. Můžeme se spoléhat na výhody majetku a know how dříve nabytého, i když to v určitých případech může být spíš zátěž. Kočovníci, migranti a lidé ve válkou zničených oblastech mnoho starých věcí nemají.

Avatar uživatele
Pepa25

IMHO nechápu, co je na této otázce zajímavé: nějak si nedokážu představit, že někdo NEMÁ doma nic staršího, než je on sám …

Avatar uživatele
Ametyst

Ježíš Kristus jako správný extrémní levičák všechno relativizuje. I věk podle občanského průkazu.:-))

Nový příspěvek