Máte doma " krucifix ” ?

Nejlepší odpověď
Drap

Nejsem věřící, ale mám. Jeden asi 200 let starý a potom ještě jeden malý.

Další odpovědi
redy

babčina má asi tři.
já ne.

Awe

Ne…nejsem pobožný

Sůwa

Až jsem z toho sama překvapená, ale skutečně mám, velmi starý a moc pěkný.
Měla bych vysvětlit rodina k čemu slouží ( sloužil ), aby ho po mém odchodu na věčnost nevyhodili… 🙂

zjentek

mám jich 18ks ..sbírám kdejaký krám. Proč? :o

anonym

Ano, mám.

Nuk nuk

Já sice jsem věřící, ale krucifix nemám ani ho nepovažuju za nutnou součást výbavy křesťana.

bububabu

Krucifix je nejvýraznějším symbolem křestanství, jsem křestanka takže krucifix mám :)

Nuk nuk

Bububabu, myslíte, že první křesťané si doma vystavovali ozdobenou „šibenici“? Kříž totiž nebyl v té době nic lepšího než mučící a popravčí nástroj používaný výhradně Římany.

zjentek

Drape, jestli je někdy budeš likvidovat, na vlastní náklady tě jich sám zbavím ,)

Fyzik

Máme dva tuším, jeden v kuchyni a jeden v ložnici u rodičů. Možná ještě další na půdě.