Kiti

Mate doma kasicku?

Klasicky na mince. Na co do ni sporite?

Odpovědi
anonym

Mám skoro plnou velkou zavařovací sklenici desetikorun. Myslím, že pokud se bude dařit, tak ji naplním celou až po okraj. K čemu mi to je? Jednou těch zavařovacích sklenic třeba naplním tolik, že je pak všechny sesypu do vany a udělám si test na Skrblíkův syndrom.

Rokio

Mám pixlu s mincemi a kasičku s bankovkami.

marci1

Nemám. Mince jsou oběživo a je dokonce trestné je bez hospodářské potřeby
shromažďovat. Je tím ohrožen oběh peněz.Pak ty peníze v oběhu chybí a musí se vyrobit nové. 🙂

Zákon č. 140/1961 Sb., trestní zákon – § 144 Ohrožování oběhu tuzemských peněz
(1) Kdo neoprávněně vyrobí nebo vydá náhražky tuzemských peněz, nebo kdo takové náhražky neoprávněně dává do oběhu,bude potrestán odnětím svobody až na šest měsíců nebo peněžitým trestem.

(2) Stejně bude potrestán, kdo

  1. bez hospodářské potřeby shromažďuje drobné tuzemské peníze…

Nuk nuk

Něco jako kasičku doma mám, ale mince z ní jdou obvykle dětem na kapesné.

pucipuci

Už ne, máme takovou malou vázičku na drobné,ale většinou zeje prázdnotou.

Nuk nuk

marci1: To je docela zajímavý zákon, o němž jsem neměla potuchy. A když budu mít peníze pouze na účtu a nebudu je utrácet, tak je to teké trestné?

marci1

Nežádoucí shromaždování se týká jen drobných tuzemských peněz. Na účtě má peníze samozřejmě téměř každý a spoří si je. Banky s nimi hospodaří. 🙂