sesednizkola

Máte doma ještě „bar“?

Myslím takovou tu skříňku zhruba v úrovni televize. Dají se jí sklopit dvířka a na ní nalévat panáky. Dnes už se tohle snad ani nedělá, viděl jsem to jen u starších obytných stěn. Dneska je v módě nepít.

Nejlepší odpověď
Kepler

Něco podobného jsem viděl snad jenom u nábytku ze 60. a 70. let. Dnes pro uložení alkoholu slouží chladničky a chlazené prosklené vinotéky. Teplý alkohol, vyjma grogu či svařáku, se nedá píť ani řiťú. Dnes je v módě pít, a to chlazené. Jediný bar mám pod televizorem: soundbar.

Další odpovědi
cochee

Samozřejmě, dokonce na baráku dva a v bytě jeden. Ano, nábytek je všude starší.

dudu

Ano máme a dokonce je pojízdný jako samostatná jednotka našeho obýváky ze sedmdesátých let. Ovšem nikdy jsme ho nepoužili a slouží k úschově gramofonových desek. Ty si často při návštěvě u nás jako vzácnost přehrává vnučka.

orwell

Mám, sice bez chlastu, ale mám. Sklápěcí dvířka nedávno upadla, musel jsem řešit náhradu vytržených pantů a bočních závěsů. Docela jsem se pobavil. Je to stará stěna a sehnat na to originální díly je vyloučené. Dodnes nechápu, jak se to mohlo stát. Zemětřesení nebylo, v místnosti kromě mě nikdo, absolutní klid, zničehonic rána a dvířka (původně zavřená) na podlaze. Polekal jsem se skoro do hněda. Možná „poltrgaist“…

aliendrone

Nemám bar, protože mám zákaz. Venkoncem mi stačí schovat láhev do knihovny za knížky, tam se nikdo nešťourá.

Jinak to slouží jako skladiště nejen pro samotný alkohol (pouze lihoviny), ale i pro příslušné sklo. Chladit se to nemusí – předpokládá se, že budou uvnitř kvalitní nápoje. Venkoncem lemtat přechlazený koňak, který má na etiketě V.S.O.P. je barbarství. Jednak k tomu musíš mít správnou („koňakovou“) sklínku, která má speciální tvar na to, abys s ní mohl „míchat“ a nápoj se rozléval po jejím vnitřním povrchu a musíš ji správně držet (nikoliv za stopku, ale celou dlaní, stopka ti musí procházet mezi prsteníkem a prostředníkem). To zaručí přestup tepla z dlaně do nápoje, čímž se výrazně pomůže (spolu s tím mícháním – smáčením vnitř. stěn) uvolnit aroma a večnkoncem to pak i mnohem lépe nejen voní, ale i chutná.

Pochopitelně používat tento postup na „Tuzemák“ a ostatní náplně do kahanů je nesmyslné, tam se drž Keplerovy rady – když je to hodně studené, tak se to nějak dá.

Chlastat po panácích je zvyk asi dotažený z Ruska (mají tam speciální míru – stakan – trochu větší český „hořčičák“, tedy asi lehce přes 2 dcl). Anebo možná to je tím, že jsme z piva zvyklí „lokat“ – pít po doušcích, ale to bys byl při 40% hodně rychle vyřízený. Opravdu kvalitní lihoviny se ucrcávají, převalují v držtičce, v žádném případě nelokají. Všiml sis, že ve filmech si jde někdo sednout do baru a objedná si panáka? Za večer jich takhle na baru „ucrcá“ 3–5 a jde domů, jako kdyby měl v sobě 6–10 piv.

Obecně každý nápoj má svoji vhodnou konzumačí teplotu. Bílé víno obvykle pod 10°C, červené kolem 16, slivovice se nechladí vůbec – ze stejného důvodu jako koňak – předpokládá se ovšem kvalitní domácí výroba i pálení – a to se musí umět. Pít teplou slivku ze stánku před Kauflandem… sice jde, ale měj po ruce hygienický sáček na zvracení.

da ny

Nikdy jsem ho neměla a nikdy mi nechyběl ;)
Známá koupila dceři v r. 1990 nábytek do dětského pokoje, s barem v úrovní
hrudníku (ramen) dospělé osoby. Měla tam „kosmetickou skříňku“
Vyrábějí se..:
https://www.zbo­zi.cz/hledani/?q=sk%C5%­99%C3%AD%C5%88ka%20s%20b­arem#utm_source=se­arch.seznam.cz&ut­m_medium=hint&ut­m_content=items-opesBB&utm_ter­m=sk%C5%99%C3%AD%C5%88ka­%20s%20barem.
https://www.hez­kynabytek.cz/ba­rova-skrinka-tempo-kondela-kora-kk5-779481
https://www.bi­ano.cz/produk­t/24398798-skrinka-s-barem-2d2ds1sz-viktorie

Pajka.111

My teda milovníci vína jsme. Dokonce takoví, že jsme naši situaci řešili koupí domácí vinotéky. Fakt praktický kousek, doporučuji koupi všem. Jen jedna malá rada. Pokud si budete chtít koupit vinotéku, tak doporučuji zn. Dunavox, ta je nejlepší!

Pajka.111

Hele a podle čeho jste si vybárali domácí vinotéku? Jako dívala jsem se na ten web, co doporučuješ (https://www.chlad­nickanavino.cz/) a oni toho mají v nabídce fakt hodně. A to myslím jak značky, tak i typy…

SuzanKa

Domácí vinotéku máme. Jsme milovníci kvalitního vína. Chladničku jsme koupili tuto – https://www.chlad­nickanavino.cz/Du­navox-DAT-12-33DC-d182.htm Do domácnosti stačí, design má pěkný a cena je výborná. Doporučuji tento shop i kvůli jejich servisu a přítupu. Jsou to profíci :)