dust8

Máte dobré technické myšlení? Podaří se vám občas vymyslet nějaký zlepšovák?

Nejlepší odpověď
Kepler

Já tedy ano, tedy měl jsem. Zlepšovák bylo moje pravé jméno a vydělal jsem si tak i na auto. Některé mé zlepšováky byly tak geniální, že to těm komoušům dodnes ani nedocvaklo.

Další odpovědi
aliendrone

Poměrně často, bohužel s trapnou pravidelností se obvykle ukáže, že to již někdo vymyslel přede mnou. Navíc nejsem tvůrčí typ, spíš si přivlastňuji cizí rádobyzlepšováky a udělám z nich opravdový zlepšovák.

anonym

Občas ano ale jsou to takové drobnosti nad kterými lidé jen tak mávnou rukou, znáš to … například co tě napadne při pohledu na klasický zámek panelákového bytu a typický scénář, kdy musíš zazvnonit, rodinný příslušník v bytě pak musí jít ke dveřím k telefonu, ozve se, ověří že jsi to ty, pak stiskne tlačítko, bzučák, dveře otevřeš … to by se dalo vylepšit, urychlit a ostatní v bytě nevyrušovat od toho co právě řeší, že ? Tak jsem to vylepšil tak že teď jen už ve chvíli kdy se blížím ke dvěřím na mobilu přepnu domácí interkom do režimu „volný průchod“ (toto přepnutí samozřejmě je prováděno po šifrovaném kanále přes https API smart home hubu) což následující minutu funguje tak, že stačí jen stisknout tlačítko zvonku k našemu bytu (k jinému by to pochopitelně nefungovalo) a prakticky okamžitě s tímto stiskem zazní i bzučák aniž by v bytě byl někdo rušen. Je to vlastně krátké časové okno vypnutého zabezpečení, které ale aktivuješ přesně ve chvíli kdy jsi téměř u dveří a chystáš se jimi stejně projít. Jakmile dveře zavřeš tento režim se opět deaktivuje a další případné zazvonění už by klasicky rozeznělo telefonní sluchátko a bylo by nutné bzučák aktivovat ručně … je to myslíš zlepšovák ? Snad ano, ale jsou to takové drobnosti, nic co by obohacovalo lidstvo bohužel 🙂

anonym

jinak naprostý souhlas s aliendrone: prakticky veškeré víkendové projekty v odpovědi popsaného typu domácího elektro-bastlení už někdo vždy řešil přede mnou a samozřejmě i lépe. S tím nezbývá než se jen smířit 🙂