Berušinka

Máte CHS, chováte něco, účastníte se výstav?

Různých anket ohledně druhu a počtu zvířátek, které máte doma tu bylo hafo. Často se opakují a mně to občas leze na nervy. Proto pro Vás mám trochu jinčí anketku, která s tím souvisí.

Máte nějakou chovatelskou stanici (CHS)? Registrovanou nebo se věnujete pouze hobby chovu? Ptám se na jakékoliv zvířátko (pes, morče, potkan, papoušci nebo i něco většího typu koně).
Máte nějaké špatné zkušenosti, co se týče zájemců o Vaše odchovy? Nebo Vaše nejkrásnější prožitky (první vrh a slzičky atd.)
A pokud nemáte CHS, ale zvířátko s PP – chodíte na výstavy? Jste úspěšní? Vadí Vám něco na pořádaných výstavách, co byste chtěli změnit?
Chci slyšet naprosto cokoliv, co se toho týče 🙂
Buďte konkrétní, děkuji 🙂
Doplňuji:
ReHu: Myslím, že jako laik tomu vůbec nerozumíte, a proto máte tak negativní názor. Většinou lidé, kteří se v něčem nevyznají, tak to zavrhují, což je velká škoda – mnohdy i pro ně.
Pokud jde o chovatelské stanice (opravdové chovatelské stanice), tak tam se zvířátka mají výborně, jsou to papírová zvířátka a dostává se jim dobrá péče, setkání s milovníky toho plemene, výstavy, chov atd.. kdy je všechno evidováno pod nějakým klubem. Množírny vznikly právě proto, že existují CHS – množitel žádnou CHS nemá, není nikdy evidovaný, vrhy si fláká, jak chce a dokud chudák fena může – pak se jí zbaví tím, že já dá za symbolickou cenu – toto se nikdy v chovat. stanici stát nemůže. Množitel většinou zanedbává i veterinární péči, kterou pejskové (nebo vlastně cokoliv jiného – jen jsem to teď ujasňovala zrovna na hafanech) potřebují – očkování, pravidelné odčervování – u CHS se toto zase nemůže vyskytnout – pokud někdo chce jít na výstavu ta zdravotní stránka musí být naprosto bez chyby. A prostředí, ve kterém zvířátka žijí, je samozřejmě úplně rozdílné. Množitel je někam zavře, bez možnosti nějaké socializace atd., štěňátka jsou vystrašená, nemají tolik péče a lásky…a takle bych mohla pokračovat do nekonečna – CHS vs. množitelství. Ale chtěla jsem to napsat, abyste věděla, jak to je.
A co se týče výstav – ty jsou velmi důležité pro další generace daného plemena. Pejsek či fena musí projít při tzv. bonitaci – tam se psík uchovní, zapíše do plem. knihy atd. Je kontrolován veterinářem, rozhodčími atd., kteří „hlídají“ to, aby plemeno bylo pořád takové jaké má být. A tady zase jako laik nevíte, co se na výstavách dělá nebo nedělá. Nějaké lakování drápků nepřichází v úvahu!!! Pes musí být čistý, zdravý, veselý. Jen u dlouhosrstých plemen je potřeba delší chlupy trochu „zklidnit“ tak, aby to vypadalo krásně a zároveň přirozeně. Někteří lidé se tam předvádí – to je sice pravda, ale většinou je to takové to „zdravé“ předvádění…jako existuje u maminek, pokud to taky nepřehání (my už máme první zoubek, nám už chodí na nočník atd.). Doufám, že jste to dočetla až do konce – pokud byste ReHu měla ještě nějakou otázku nebo připomínku, pište do diskuze 🙂

Nejlepší odpověď
ReHu

Nemám ráda žádné chovné stanice.
Často se nich stává pouhá množírna a zvířata trpí.
I když si jsem vědoma, že existují i výjimky.
A výstavy? Mám z toho dojem, že se tam předvádí lidi. Myslíte, že si psi uvědumují mašle a lakování chlupů nebo drápků?
Doplňuji:
Já jsem sice laik, ale vím, co jsem viděla.
Vy tu popisujete, jaké by to být mělo. To já vím, jaké by to být mělo, a také, jaké to někde je, ale také vím, co existuje a jaké by to být nemělo a jaké to také někde je.
Není potřeba se tu sáhodlouize rozepisovat, jaký by pes měl být a že Nějaké lakování drápků nepřichází v úvahu!!!
Já jen a pouze konstatuji, že někdy není CHS jako CHS.