Avatar uživatele
Berušinka

Máte CHS, chováte něco, účastníte se výstav?

Různých anket ohledně druhu a počtu zvířátek, které máte doma tu bylo hafo. Často se opakují a mně to občas leze na nervy. Proto pro Vás mám trochu jinčí anketku, která s tím souvisí.

Máte nějakou chovatelskou stanici (CHS)? Registrovanou nebo se věnujete pouze hobby chovu? Ptám se na jakékoliv zvířátko (pes, morče, potkan, papoušci nebo i něco většího typu koně).
Máte nějaké špatné zkušenosti, co se týče zájemců o Vaše odchovy? Nebo Vaše nejkrásnější prožitky (první vrh a slzičky atd.)
A pokud nemáte CHS, ale zvířátko s PP – chodíte na výstavy? Jste úspěšní? Vadí Vám něco na pořádaných výstavách, co byste chtěli změnit?
Chci slyšet naprosto cokoliv, co se toho týče 🙂
Buďte konkrétní, děkuji 🙂
Doplňuji:
ReHu: Myslím, že jako laik tomu vůbec nerozumíte, a proto máte tak negativní názor. Většinou lidé, kteří se v něčem nevyznají, tak to zavrhují, což je velká škoda – mnohdy i pro ně.
Pokud jde o chovatelské stanice (opravdové chovatelské stanice), tak tam se zvířátka mají výborně, jsou to papírová zvířátka a dostává se jim dobrá péče, setkání s milovníky toho plemene, výstavy, chov atd.. kdy je všechno evidováno pod nějakým klubem. Množírny vznikly právě proto, že existují CHS – množitel žádnou CHS nemá, není nikdy evidovaný, vrhy si fláká, jak chce a dokud chudák fena může – pak se jí zbaví tím, že já dá za symbolickou cenu – toto se nikdy v chovat. stanici stát nemůže. Množitel většinou zanedbává i veterinární péči, kterou pejskové (nebo vlastně cokoliv jiného – jen jsem to teď ujasňovala zrovna na hafanech) potřebují – očkování, pravidelné odčervování – u CHS se toto zase nemůže vyskytnout – pokud někdo chce jít na výstavu ta zdravotní stránka musí být naprosto bez chyby. A prostředí, ve kterém zvířátka žijí, je samozřejmě úplně rozdílné. Množitel je někam zavře, bez možnosti nějaké socializace atd., štěňátka jsou vystrašená, nemají tolik péče a lásky…a takle bych mohla pokračovat do nekonečna – CHS vs. množitelství. Ale chtěla jsem to napsat, abyste věděla, jak to je.
A co se týče výstav – ty jsou velmi důležité pro další generace daného plemena. Pejsek či fena musí projít při tzv. bonitaci – tam se psík uchovní, zapíše do plem. knihy atd. Je kontrolován veterinářem, rozhodčími atd., kteří „hlídají“ to, aby plemeno bylo pořád takové jaké má být. A tady zase jako laik nevíte, co se na výstavách dělá nebo nedělá. Nějaké lakování drápků nepřichází v úvahu!!! Pes musí být čistý, zdravý, veselý. Jen u dlouhosrstých plemen je potřeba delší chlupy trochu „zklidnit“ tak, aby to vypadalo krásně a zároveň přirozeně. Někteří lidé se tam předvádí – to je sice pravda, ale většinou je to takové to „zdravé“ předvádění…jako existuje u maminek, pokud to taky nepřehání (my už máme první zoubek, nám už chodí na nočník atd.). Doufám, že jste to dočetla až do konce – pokud byste ReHu měla ještě nějakou otázku nebo připomínku, pište do diskuze 🙂

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? annas, kapka, briketka10 před 4458 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
ReHu

Nemám ráda žádné chovné stanice.
Často se nich stává pouhá množírna a zvířata trpí.
I když si jsem vědoma, že existují i výjimky.
A výstavy? Mám z toho dojem, že se tam předvádí lidi. Myslíte, že si psi uvědumují mašle a lakování chlupů nebo drápků?
Doplňuji:
Já jsem sice laik, ale vím, co jsem viděla.
Vy tu popisujete, jaké by to být mělo. To já vím, jaké by to být mělo, a také, jaké to někde je, ale také vím, co existuje a jaké by to být nemělo a jaké to také někde je.
Není potřeba se tu sáhodlouize rozepisovat, jaký by pes měl být a že Nějaké lakování drápků nepřichází v úvahu!!!
Já jen a pouze konstatuji, že někdy není CHS jako CHS.

Upravil/a: ReHu

0 Nominace Nahlásit

Otázka nemá žádné další odpovědi.



Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek