Frogman

Máte auto pod střechou, nebo pod širým nebem a musíte škrábat?

Chápu to správně, že by se měl teď, když zase sněží, ze střechy odstranit úplně všechen sníh, aby nehrozila pokuta? Co když je na střeše zamrzlý sníh nebo led? Znamená to, že by se správně nemělo nikam jezdit?

edit: Chtěl jsem vytvořit anketu, ale uvědomil jsem si to až po odeslání. Škoda, že nejde přidat i při úpravě.

Nejlepší odpověď
Drap

Bohužel, musím škrábat. Namrzlou střechu stačí smést, nebo shrnout a zbytek uvolnit kbelíkem teplé vody.
Chápeš to správně. Neměla by vzniknout možnost, že se z vozidla může někde něco uvolnit.

Další odpovědi
Kepler

Já mám auto pod širým nebem, přesto nic nemusím. Je totiž na šrotišti. Ale pokud jsem ho ještě měl, stačil lehký přístřešek a škrábat jsem nemusel. Jinak by v každém případě měl být sníh a led odstraněn z čelního skla, předních bočních oken a ze zadního skla. Pokud je vysoká čepice sněhu na střeše a jestli je za to pokuta nevím, ale může to být nepříjemné pro řidiče jedoucími za tebou, v momentě, kdy vítr sníh shodí.Jednou jsem schytal dávku z kamiónu a málem se vyboural. Tam už to myslím cajti postihují.

Brblal

Já bydlím ve městě ve starším rod. domě, a dole v přízemí je garáž a v ní auto. Je v suchu, neprší na něho, autem jezdíme v létě na chatu (Křivoklátsko), po městě jezdím autobusem (jako senior mám jednu jízdu za 1 kč).

Dnes jsem byl autobusem v jednom pekařství (pro vánočku, škvark. placky a kremrole).

Dochy

Jo, musím škrábat příp. odmetat. Ano na autě bys neměl mít sníh ani led… Samozřejmě musíš mít čistá skla, abys viděl. A musíš mít čistou i střechu, protože: trousit za sebou sníh je trochu nezodpovědné – můžeš ovlivnit schopnost pozorování řidiče za sebou a můžeš znepříjemnit život chodcům… Trousit za sebou led je navíc nebezpečné, můžeš způsobit nehodu, zranit chodce apod… Jako řidič jsi zodpovědný za bezpečný provoz vozidla.

EKSOT123

Když toje málo, uvolním stěrače a pustím ostřikovač. Když jsem auto potřeboval každý den, tak jsem večer hodil něco na sklo – kupovanou plachetku nebo cokoliv.

orestez

Je v zimě dovoleno zalévat auta vodou?

Dochy

Se svým autem si dělej co chceš. Na cizí auta nesahej.
(viz úvodní obrázek http://action­.nova.cz/clanek/au­ta/jak-se-dostat-do-zamrzleho-auta.html )