Dochy

Máte (a jaké) zkušenosti s USB kabely s magnetickými konektory zejména pro nabíjení?

Zjistil jsem. že je několik značek a tedy také několik vzájemně nekompatibilních systémů (tedy mám pocit, že co výrobce, to s ostatními nekompatibilní systém). Zatím jsem zkusil nějaký levný z Číny, funguje to, ale životnost nic moc. Zjistil jsem, že něco se prodává i u nás, ale za relativně nepříjemné ceny. Rád bych našel něco, co bych mohl nasadit na všechny telefony v rodině (jak USB-C tak micro USB), a měl rozumnou jistotu, že to bude fungovat a že případně bude možné ve stejném systému dokoupit další kabely/konektory třeba za rok. Pokud to bude zvládat i data, bude to fajn. ale nabíjení je hlavní. Takže pokud budete moci napsat systém jaký jste zkusili a s jakým výsledkem bylo by to super.

Odpovědi
Jiří Bohumil

Používám pro zařízení, u nichž častěji nepoužívám kabel rovněž pro připojení a přenos dat z počítače a do počítače. Že by zvládaly rovněž i data, o tom jsem ještě neslyšel.
Takže ale v současnosti skoro na všechny běžné mobily v rodině (mimo můj osobní), tablety, outdorovou kameru a její gyroskopický stabilizátor, BT repráky a sluchátka, powerbanky a.t.d. Do zařízení mám adaptéry jak na USB micro, tak na USB-C.
Vše nakoupeno na Aliexpressu a zatím jsem s nimi neměl žádný problém a fungují spolehlivě. Konkrétní typy nemohu uvést, pouze že jde o kabely kulaté, opředené a v různých barvách. Možná bych mohl spíše poslat přímý odkaz na konkrétní kabely, zakoupené mnou na Aliexpressu.