maslo z ropy? [part 2]

Akoby ma v National Geographic počuli:

Věděli jste, že 95 % všech potravin se vyrábí za přispění ropy? Že 95% veškeré dopravy funguje na ropných derivátech? A že 95% všeho zboží vyžaduje pro svou výrobu ropu? A že za každou kalorií běžně vyráběných potravin se ukrývá 10 kalorií z ropy? A že na výrobu jednoho počítače se průměrně spotřebuje desetinásobek ropy, než váží samotný počítač? …

http://www.national-geographic.cz/de­tail/ropa-vladne-svetu-i-nasim-domovum-podivejte-se-co-vsechno-se-z-ni-vyrabi-40168/

Doplňuji:
na margo otázky http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/chci-se-zeptat-jsou-jeste-jine-pokrmove-tuky-jako-je-rama-ktere-se-vyrabeji-z-ropy

Nejlepší odpověď
Pájo

Ono vidět za vším špinavou mazlavou černou břečku, která zabije nebo přiotráví veškerou faunu a floru na pobřeží při haváriích ropných tankerů, je skoro dětinsky naivní. Copak nevíte, že ta ropa, o které píši o větu výše, je pouze na začátku celého procesu frakčních destilací a dalších čistících metod?

Pokud někde napíší, že se 95 % všech potravin vyrobí za přispění ropy, neznamená to, že konečný výrobek obsahuje „ropu“! Klíčová je slovní formulace „vyrábí se za přispění ropy“… v technologii potravin i léčiv se používá řada organických sloučenin (vyrobených někde na počátku z ropy), tzv. pomocných látek, které se v koncovém výrobku ale vůbec nevyskytují!

Další odpovědi
Drap

Jo věděl. Energetická náročnost u spousty věcí je velká. Co s tím ? přestat jezdit, pracovat a jíst ? To by potom bylo ropy dost.

anonym

Pájo, ale margarín je skutočne z ropy (čiastočne).